Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
04.09.2017, 16:34

Čiara je aj po mesiaci jednotkou v kinách, čoskoro smeruje do Česka

Čiara poráža aj zahraničné novinky, doteraz ju videlo už 275 087 divákov.

Čiara je aj po mesiaci jednotkou v kinách, čoskoro smeruje do Česka
Zdroj: ciara.sk

Záujem o film Čiara neutícha ani po mesiaci. Už piaty víkend po sebe je najnavštevovanejším filmom v kinách, pričom poráža aj zahraničné novinky. Doteraz ho videlo už 275 087 platiacich divákov a na tržbách zarobil 1,47 milióna eur.

Za posledný víkend si Čiaru pozrelo ďalších 13 102 divákov, čím porazil aj novinky týždňa ako Logan Lucky: Miliónová lúpež, Terminátor 2: Deň zúčtovania, Tulipánová horúčka alebo český film Hurvínek a kúzelné múzeum.

​Slovenských divákov film z prostredia slovensko-ukrajinskej hranice zaujal od uvedenia do kín. Už premiéra Čiary naznačila, že o záujem divákov nebude mať núdzu – len počas otváracieho víkendu si ju pozrelo 69 242 divákov, čím prekonala aj premiéry úspešných tohtoročných filmov Únos alebo Všetko alebo nič.

Po piatom týždni počet divákov prekročil hranicu 275-tisíc a prekoná tak pravdepodobne aj druhý najúspešnejší slovenský film tohto roka Únos, ktorý dosiahol celkovú návštevnosť 278 148 divákov. Prvú priečku si drží evitovka Všetko alebo nič s 336 826 divákmi.

​​Film Čiara ocenili aj kritici na festivale v Karlových Varoch, odkiaľ si režisér Peter Bebjak odniesol cenu za najlepšiu réžiu. Producentka Wanda Adamík Hrycová hovorí, že o film prejavili záujem aj ďalšie zahraničné festivaly. „Príprava filmu Čiara bola náročná, trvala tri roky a my sme doň dali všetko, aby bol výsledok čo najlepší. Myslím, že teraz už naozaj možno povedať, že to stálo za to a že sa to podarilo,“ hodnotí úspech filmu Hrycová a dodáva: „Okrem vypredaných kinosál po celom Slovensku nás neskutočne teší aj pozitívna spätná väzba a uznanie priamo od divákov, pretože film sme robili práve pre nich.“

​​Čiara bude mať v októbri premiéru aj v susednom Česku. „Distribučná premiéra v Českej republike je naplánovaná na 26. októbra,“ potvrdila producentka. České kiná snímku uvedú v originálnom znení s českými titulkami. Ukrajinská premiéra je naplánovaná tiež na jeseň.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.