Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
04.09.2017, 17:50

Učiteľka sa s úspechom premieta po celom svete. Po USA a Argentíne zamierila do Talianska a Estónska

Doteraz už bol film predaný do viac ako 50 krajín po celom svete.

Učiteľka sa s úspechom premieta po celom svete. Po USA a Argentíne zamierila do Talianska a Estónska
Zdroj: PubRes

Slovensko-český koprodukčný film Učiteľka bol doteraz predaný distribučným spoločnostiam do viac ako 50 krajín na všetkých kontinentoch. Od 30. augusta sa premieta aj v USA a Argentíne, kde ho ocenili významné denníky The New York Times a Los Angeles Times.

​Od dnes, 1. septembra, sa Učiteľka premieta v kinách v Estónsku a 7. septembra ju čaká premiéra v talianskych kinách, kde bude uvedená s talianskym dabingom. Ďalší mesiac, 25. októbra, sa snímka dostane aj do francúzskych kín.

Učiteľka sa už umiestnila v Španielsku medzi top 25 z 249 filmov, ktoré mali premiéru v španielskych kinách v prvom polroku tohto roka. V Holandsku sa film premieta od mája a je v predaji aj na DVD.

Výnimočnosť snímky dokazuje aj fakt, že sa predáva nielen pre televíznu, DVD a digitálnu distribúciu, ako je to štandardom pri slovenských tituloch, ale je o ňu záujem aj na poli distribúcie v kinách.

​​Medzinárodné úspechy sprevádzajú film už od premiéry na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlovych Varoch v júli 2016. Zuzana Mauréry tam získala Krištáľový glóbus za najlepší ženský herecký výkon, snímku ocenili aj na festivaloch v španielskom Gijóne a v Hongkongu.

Učiteľka zozbierala štyri Národné ceny Slovenskej filmovej akadémie Slnko v sieti - v kategóriách Najlepší film, Najlepší scenár, Najlepšia herečka v hlavnej úlohe a Najlepšia hudba a pridala aj Cenu divákov. Európska filmová akadémia film vybrala do širokej nominácie 51 filmov, ktoré zabojujú o európskych Oscarov.

Snímka scenáristu Petra Jarchovského a režiséra Jana Hřebejka vznikla v slovensko-českej koprodukcii spoločností PubRes (SR) a OFFSIDEMEN (ČR) s podporou RTVS a Českej televízie. V slovenských kinách si film pozrelo 54-tisíc divákov, pri televíznej premiére na Jednotke (19. 12. 2016) bolo pri obrazovkách 480-tisíc divákov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.