Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
24.10.2017, 21:25

Ďalšie medzinárodné ocenenie pre slovenský film. Nina zabodovala na áčkovom festivale

Film režiséra Lehotského získal Cenu medzinárodnej filmovej kritiky.

Ďalšie medzinárodné ocenenie pre slovenský film. Nina zabodovala na áčkovom festivale
Zdroj: ninafilm.com

Nový film Juraja Lehotského Nina, v hlavnej úlohe s charizmatickým Robom Rothom, získal na medzinárodnom filmovom festivale vo Varšave Cenu medzinárodnej filmovej kritiky FIPRESCI.

Pre snímku, ktorá absolvovala svetovú premiéru na MFF v Karlových Varoch a následne sa dostala do oficiálneho výberu MFF v Toronte, je to prvé ocenenie na konte. "Mám veľkú radosť z ocenenia a teším sa, že film ide ďalej do sveta," komentoval úspech režisér Juraj Lehotský.​

Slovenská republika / Česká republika, 2017, 82 min. Réžia
Zdroj: Punkchart films

​​Do slovenských kín vstúpila Nina 21. septembra. Viaceré domáce kritiky ju vyzdvihli ako jeden z najlepších filmov v modernej histórii slovenskej kinematografie. Hoci film hneď po svetovej premiére zaujal aj zahraničný trh, slovenských návštevníkov kín neoslovil. Do kín si ho prišlo pozrieť len necelých 5 000 divákov.

Film Nina rozpráva príbeh odohrávajúci sa vo svete dospelých z pohľadu dieťaťa. Je ponorom do detského myslenia v momentoch, keď rodina zažíva rozvod a dieťa sa stáva rukojemníkom v zložitých vzťahoch rodičov. Nina má 12 rokov a svet, ktorý doteraz poznala, sa jej rozpadá pred očami. Cíti sa opustená a oklamaná a jej jedinou istotou v jej živote sú jej detské sny a plávanie, ktoré jej dáva pocit istoty a skutočného šťastia. Keď je ohrozená jej účasť na plaveckých pretekoch, rozhodne sa pre radikálny ťah.

Zdroj: ninafilm.com

​V postave otca sa predstaví herec Robert Roth, filmový debut v úlohe matky absolvovala režisérka a choreografka Petra Fornayová, komplikovanú úlohu hlavnej hrdinky Niny hrá Bibiana Nováková, ktorú režisér objavil na kastingu.

​V týchto dňoch sa film predstavuje na juhoamerickom kontinente na 41. ročníku MFF Sao Paulo v sekcii Medzinárodná perspektíva. Je jedným z takmer 400 titulov, ktoré festival v hlavnom meste Brazílie uvádza až do 1. novembra.

Na 27. ročníku filmového festivalu Cottbus v Nemecku sa film predstaví v súťažnej sekcii filmov pre mládež U18. O jej víťazovi rozhodne porota zložená zo žiakov z Nemecka, Poľska a Česka. V piatok 10. novembra snímku osobne na festivale uvedú hlavná predstaviteľka Bibiana Nováková a Petra Fornayová v úlohe jej filmovej mamy.

Zdroj: ninafilm.com

Nina

Premiéra: 21. 9. 2017
Krajina pôvodu: SK / CZ
Réžia: Juraj Lehotský
Scenár: Marek Leščák, Juraj Lehotský
Hrajú: Bibiana Nováková, Petra Fornayová, Robert Roth, Josef Kleindienst
Producent: Ivan Ostrochovský, Albert Malinovský, Katarína Tomková
Majoritná produkcia: Punkchart films (SK)
Koprodukčné spoločnosti: endorfilm (CZ), Česká televize (CZ), Lehotsky Film (SK), RTVS (SK), sentimentalfilm (SK)
Distribúcia: Film Europe Media Company

Zdroj: ninafilm.com

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.