Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
15.11.2021, 14:25 Aktualizované dňa 15.11.2021 o 17:10

Sport1 vs RTVS: Bitka o práva na zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie

O licenčné práva na kvalifikačné zápasy Majstrovstiev Európy, Majstrovstiev sveta aj Ligy národov bojujú viaceré televízie.

Sport1 vs RTVS: Bitka o práva na zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Spoločnosť AMC Networks International – Central and Northern Europe, ktorá prevádzkuje stanice Sport1 a Sport2, v piatok na portáli stanice Sport1 informovala, že získala vďaka dohode s UEFA exkluzívne vysielanie slovenských futbalových zápasov a navyše si na šesť rokov zaistila aj balík zápasov kvalifikácie na ME a zápasov Ligy národov UEFA. 

Podľa zverejnených informácií získala balík 30 zápasov slovenskej futbalovej reprezentácie v rokoch 2022 až 2028. „Ide teda o zhruba polovicu kvalifikačných zápasov na UEFA EURO 2024, UEFA EURO 2028 a FIFA majstrovstvá sveta 2026, ktoré slovenskú reprezentáciu čakajú, a tiež niekoľko priateľských zápasov Ligy národov UEFA,“ uviedol pre Stratégie Jaroslav Ostrčilík z AMC. Slovenskí diváci budú všetky prenosy nakúpené AMC International môcť sledovať iba na Sport1 a Sport2

Balík bude zahŕňať kvalifikačné zápasy na UEFA EURO 2024 a UEFA EURO 2028 i FIFA majstrovstiev sveta 2026 a tiež priateľské zápasy Ligy národov UEFA. Slovenská futbalová reprezentácia sa prvýkrát objaví na stanici Sport1 v júni 2022, kedy odštartuje Liga národov UEFA 2022-23. Podľa AMC by mali byť počas nasledujúcich šiestich rokoch stanice Sport1 a Sport2 jedinými televíznymi stanicami na Slovensku a v Česku, ktoré budú vysielať všetky zápasy UEFA v rámci programu národných tímov.

RTVS reaguje: Získali sme právo prvého výberu

RTVS v reakcii uviedla, že získala licenčné práva na kvalifikačné zápasy Majstrovstiev Európy, Majstrovstiev sveta aj Ligy národov a že slovenská futbalová reprezentácia tak bude na ďalších 6 rokov súčasťou športového vysielania verejnoprávnej televízie.

 „Napriek klamlivým informáciám v niektorých médiách, ktoré účelovo dezinformujú v neprospech RTVS, s radosťou oznamujeme, že sme na najbližších 6 rokov získali právo prvého výberu na kvalifikačné zápasy,“ hovorí riaditeľ Sekcie športu RTVS Matej Hajko s tým, že RTVS sa v rámci športového vysielania snaží pokrývať všetky vystúpenia slovenských športových reprezentantov na svetových podujatiach a v rámci nákupu licencií sa sústreďuje predovšetkým na tieto podujatia.

Záverečný turnaj na obrazovkách Markízy a Dajto

Exkluzívne vysielacie práva na samotný záverečný turnaj futbalového EURO 2024 a EURO 2028 získala skupina Markíza, ktorá bude na obrazovkách Markízy a Dajto vysielať priame prenosy zo všetkých duelov, vrátane zápasov slovenskej futbalovej reprezentácie v prípade jej postupu do záverečného turnaja. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.