pohár liga majstrovReuters
StoryEditor

Liga majstrov sa vracia do Telekomu a Digi Slovakia. Do ponuky pribudnú nové športové kanály

04.08.2021, 18:45
Autor:
hrnhrn
Liga majstrov, Bundesliga, La Liga, Serie A a Premier League budú vysielané na troch nových programoch.

Od novej sezóny sa futbaloví fanúšikovia dočkajú zmien vo vysielaní televíznych prenosov. Ako už bolo oznámené, Orange TV ukončil koncom júna vysielanie športového obsahu na svojich staniciach Orange Sport a športový obsah ponúka svojim zákazníkom na iných televíznych kanáloch (Nova Sport 3, Nova Sport 4 a Premier Sport 2)

Na nových televíznych kanáloch bude športový obsah vysielať aj Telekom a Digi Slovakia. Skupina Slovak Telekom potvrdila návrat Ligy majstrov do svojho portfólia a jej zákazníci budú môcť opäť sledovať najvyššiu súťaž UEFA. V ďalších rokoch prinesie tiež zápasy Bundesligy, La Ligy a Serie A.

Návrat po troch rokoch

Najprestížnejšia Liga majstrov sa vráti pre zákazníkov Telekomu a Digi po trojročnej odmlke. Prvé zápasy budú môcť diváci sledovať už v predkole play-off v utorok 17. a stredu 18. augusta 2021. Skupinová fáza začína v utorok 14. septembra 2021. Zápasy budú vysielané v utorok a v stredu na viacerých kanáloch súbežne. 

Trio európskych súťaží

Zákazníci Telekomu a DIGI Slovakia sa môžu tešiť aj na tri európske súťaže: Serie A, Bundesliga a La Liga budú naďalej v portfóliu. Futbaloví fanúšikovia sa môžu tešiť na sledovanie El Clasica či súperenie Real Madrid, Atletica Madrid a FC Barcelona o španielsky titul. Nebude chýbať ani Bayern Mníchov a Borussia Dortmund v bitke o nemecký triumf. Serie A ponúkne obhajobu titulu Inter Milana a naháňačku s Juventusom Turín či AC Miláno.

Telekom zaraďuje nové TV programy

Štvorica súťaží UEFA Liga majstrov, Bundesliga, La Liga a Serie A bude vysielaná na troch nových kanáloch Premier Sport 2, Nova Sport 3 a Nova Sport 4. Slovak Telekom oznámil, že všetky tri televízne kanály zaradí už na začiatku vysielania. Prvé zápasy nemeckej Bundesligy a španielskej La Ligy štartujú už v piatok 13. augusta 2021, talianska Serie A štartuje o týždeň neskôr.

Vlastníkom televíznej licencie na kanál Premier Sport 2 je spoločnosť O2. Na výrobe sa bude podieľať kompletný tím komentátorov a moderátorov stanice O2 TV Sport. Premier Sport 2 bude z Ligy Majstrov vysielať prvú voľbu z utorkových duelov a stredajšiu tretiu.

Televízne kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 vzniknú pod taktovkou televízie Nova a spoločnosť ich pozicionuje ako prémiové futbalové kanály, kde predstaví aj nové spravodajské štúdio a najmodernejšie technológie. Na výrobe programov a zápasov sa bude podieľať aj tím expertov z DIGI Slovakia.

„V novom štúdiu budú hrať športové spravodajstvo a prenosy dôležitú úlohu. Sústredíme sa na prepojenie športových výsledkov a aktualít so živým vysielaním v modernom dizajne a so špičkovým technologickým servisom,“ dodal kreatívny riaditeľ Alan Záruba. Televízia Nova rokuje o distribúcii Nova Sport 3 a 4 aj s ďalšími partnermi.

Premier League pokračuje na Premier Sport

Zákazníci Telekomu neprídu ani o zápasy Premier League v najbližšej sezóne 2021-22. V tomto smere sa nič nemení, Telekom a DIGI zákazníci budú môcť sledovať zápolenie Arsenalu, Manchester United, Chelsea, FC Liverpool či Manchester City už od piatka 13. augusta 2021. 

Koniec DIGI Sport kanálov

V súvislosti s uvedenými novinkami a zaradením nových televíznych kanálov dôjde k ukončeniu vysielania DIGI Sport staníc. Športové súťaže budú presunuté na spomenuté nové kanály: Premier Sport 2, Nova Sport 3 a Nova Sport 4, ktoré vzniknú po 13. auguste 2021. Na platformách postupne dôjde k ich výmene.

20. máj 2022 20:04