Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
08.04.2018, 08:00

Keď draka bolí hlava. Dušan Rapoš nakrúca československú rozprávku

Premiéra je naplánovaná k 100. výročiu vzniku Československa.

Keď draka bolí hlava. Dušan Rapoš nakrúca československú rozprávku
Zdroj: Petarda Production

Režisér Dušan Rapoš začal pred mesiacom nakrúcať novú výpravnú rozprávku Když draka bolí hlava. Vznikla podľa jeho rovnomennej rozprávkovej knižky, ktorú napísal spolu s producentom Petrom Šiškom. Obaja sú aj tvorcami filmového spracovania. Spoločne napísali scenár, Dušan Rapoš rozprávku režíruje a Petr Šiska je producentom.

Rozprávka je zaujímavá tým, že symbolicky spája slovenských a českých čitateľov. Každá hlava draka totiž rozpráva iným jazykom – jedna po slovensky a druhá po česky. „Príbeh rozprávky Když draka bolí hlava je aplikovateľný na celý rad svetových lokalít a je veľký predpoklad, že film aj kniha môžu osloviť aj zahraničných producentov,“ myslí si producent Petr Šiška.

Zdroj: Petarda Production

​Nakrúcanie odštartovalo v exteriéroch – v mrazivom zimnom počasí v Štramberku. „Každá naozajstná rozpávka musí mať sneh a zimu, a pretože v tej našej sa bude aj korčuľovať a sánkovať, dúfame, že sa tej vierohodnosti čo najviac priblížime,” konštatoval režisér. Pre Dušana Rapoša, režiséra legendárnych Fontán pre Zuzanu, je táto rozprávka len druhou v jeho kariére. Prvou bol Falošný princ, ktorého nakrútil ako svoj debut pred viac ako tridsiatimi rokmi, ešte v roku 1984 na Kolibe. 

Princeznú Adelku a princa Janka vo filme stvárňujú mladí neznámi herci Zuzana Žáková a Jakub Jablonský. Zlého škriatka Blivajza hrá slovenský herec Miro Noga, ktorý musel pred každým nakrúcaním absolvovať trojhodinovú prípravu v maskérni. V ďalších úlohách sa predstavia Ján Koleník, Kamila Magálová, Zuzana Mauréry a Kateřina Brožová.

Zdroj: Petarda Production
Zdroj: Petarda Production

​Nakrúcanie rozprávky bude pokračovať v máji a júni, samotná premiéra je naplánovaná na 24. októbra tohto roka, niekoľko dní pred stým výročím vzniku Československa.

K filmu naspievali piesne princa a princezny spevák Martin Harich a predstaviteľka princezny Adelky – herečka Zuzana Žáková. Autorom vianočnej piesne princezny je Vašo Patejdl a zamilovaného duetu princa a princezny Miro Bazger, texty napísal Petr Šiška.

Zdroj: Petarda Production

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.