Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
06.06.2018, 13:40

Martina Strižinca nahradí Jozef Hajko. V diskusnej relácii O 5 minút 12

Nový moderátor relácie chce kultivovať politické debaty na Slovensku.

Martina Strižinca nahradí Jozef Hajko. V diskusnej relácii O 5 minút 12

Do moderátorského kresla diskusnej relácie O 5 minút 12 zasadne od septembra dlhoročný novinár, analytik, publicista a spisovateľ Jozef Hajko. Súčasný moderátor Martin Strižinec avizoval už na začiatku roka, že sa rozhodol odísť z kresla relácie O 5 minút 12, ktorú moderoval od roku 2013. "Je to moje osobné rozhodnutie, ktoré dozrievalo dlhší čas," uviedol. Politickú reláciu vysiela Jednotka v nedeľu na obed.

Jozef Hajko s RTVS spolupracuje už od februára na príprave a moderovaní rozhlasového cyklu Dejiny.sk. V priebehu júna a júla sa na obrazovkách Jednotky objaví v Ranných správach RTVS, kde bude viesť rozhovory s pozvanými hosťami na aktuálne témy. Spoluprácu aj s televíznou časťou RTVS vníma nový moderátor O 5 minút 12 ako mimoriadnu príležitosť na kultivovanie politickej debaty na Slovensku. Informáciu spred pár dní potvrdila hovorkyňa Erika Rusnáková. 

„Neobyčajne ma teší, že sme sa dokázali dohodnúť na spolupráci s dlhoročným profesionálom a znalcom politických, spoločenských, ekonomických a historických súvislostí. Som presvedčený o tom, že O 5 minút 12 nadviaže na najlepšie politicko-publicistické relácie STV a RTVS,“ poznamenal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Jozef Hajko bol redaktorom v Československej tlačovej agentúre, v Tlačovej agentúre Slovenskej republiky aj v týždenníku Trend, kde tri roky zastával pozíciu šéfredaktora. Istý čas pôsobil na Ministerstve hospodárstva SR, bol jedným zo zakladateľov a neskôr riaditeľom Podnikateľskej aliancie Slovenska a tiež odborným asistentom poslanca Národnej rady SR Jozefa Mikuša (SDKÚ). Je aj autorom viacerých kníh zameraných na ekonomické, spoločenské témy a históriu. Prispieva aj do Konzervatívneho denníka Postoj.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.