Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
08.09.2018, 19:05

Blíži sa štart finálnej série Teórie veľkého tresku. Tvorcovia zverejnili teaser

Videoklip je zmesou starých a nových záberov a sľubuje fanúšikom tú najväčšiu šou.

CBS

Americký sitkom Teória veľkého tresku (The Big Bang Theory) začala vysielať televízia CBS pred 11 rokmi, 24. augusta 2007, a od tej doby si získal obrovské množstvo fanúšikov po celom svete.

Na začiatku tohto roka však tvorcovia oznámili, že 12. séria, ktorá odštartuje v pondelok 24. septembra, bude poslednou a mala by byť ukončená na jar 2019.

Zdroj: CBS

​Televízia CBS publikovala na Facebooku a Twitteri 30 sekundový teaser, v ktorom sľubuje fanúšikom, že posledná sezóna bude tou najväčšou šou. Videoklip je zmesou starých a nových záberov a nechýba ani pohľad na Sheldona a Amy po ich svadbe, ktorá zakončila poslednú sériu.

Komediálny seriál o partii veľmi nepraktických teoretických fyzikov s nekorektným humorom sa stal v USA jednou z najsledovanejších televíznych šou. Priemerná sledovanosť jednej epizódy bola podľa CBS 18 miliónov divákov, čo je viac, než mala akákoľvek iná americká televízna šou.

Zdroj: cbs.com

​Seriál získal sedem televíznych cien Emmy z celkom 46 nominácií a priniesol popularitu všetkým hlavným predstaviteľom. Postava asociálneho génia Sheldona Coopera sa stala hrdinom vlani zahájenému spin off Mladý Sheldon, ktorý dejovo predchádza Teórii veľkého tresku. Druhá séria Mladého Sheldona odštartuje v rovnaký deň (v pondelok 24. septembra) ako finálna sezóna Teórie veľkého tresku.

Amy sa po piatich rokoch rozišla s Leonardovým najlepším kamarátom. Sheldon zostal po rozchode smutný a zmätený. Divákom to vysvetlí aj na príklade rozpadu Československa.
Zdroj: CBS

​Aj Slovensko si užilo v seriáli svojich „päť minút slávy“. V jednej epizóde využil Sheldon Cooper Slovensko a Česko ako príklad, prečo sa s ním nemala jeho priateľka Amy rozchádzať. Sheldon mával vlajkami oboch krajín a prirovnával ich k ľúbostnému vzťahu s Amy. Tvrdil, že Česko nemalo Slovensko opúšťať, ale malo sa ho radšej držať, keďže už nie je najmladšie.

​Seriál produkujú Chuck Lorre (Dva a pol chlapa, Roseanne) a Bill Prady (Ženy z rodu Gilmorovcov, Ženatý so záväzkami). Medzi hlavných predstaviteľov patria Jim Parsons (Sheldon), Johnny Galecki (Leonard), Kaley Cuoco (Penny), Simon Helberg (Howard), Kunal Nayyar (Rajesh) a Mayim Bialik (Amy).

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.