Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
08.09.2018, 19:05

Blíži sa štart finálnej série Teórie veľkého tresku. Tvorcovia zverejnili teaser

Videoklip je zmesou starých a nových záberov a sľubuje fanúšikom tú najväčšiu šou.

Blíži sa štart finálnej série Teórie veľkého tresku. Tvorcovia zverejnili teaser

Americký sitkom Teória veľkého tresku (The Big Bang Theory) začala vysielať televízia CBS pred 11 rokmi, 24. augusta 2007, a od tej doby si získal obrovské množstvo fanúšikov po celom svete.

Na začiatku tohto roka však tvorcovia oznámili, že 12. séria, ktorá odštartuje v pondelok 24. septembra, bude poslednou a mala by byť ukončená na jar 2019.

Zdroj: CBS

​Televízia CBS publikovala na Facebooku a Twitteri 30 sekundový teaser, v ktorom sľubuje fanúšikom, že posledná sezóna bude tou najväčšou šou. Videoklip je zmesou starých a nových záberov a nechýba ani pohľad na Sheldona a Amy po ich svadbe, ktorá zakončila poslednú sériu.

Komediálny seriál o partii veľmi nepraktických teoretických fyzikov s nekorektným humorom sa stal v USA jednou z najsledovanejších televíznych šou. Priemerná sledovanosť jednej epizódy bola podľa CBS 18 miliónov divákov, čo je viac, než mala akákoľvek iná americká televízna šou.

Zdroj: cbs.com

​Seriál získal sedem televíznych cien Emmy z celkom 46 nominácií a priniesol popularitu všetkým hlavným predstaviteľom. Postava asociálneho génia Sheldona Coopera sa stala hrdinom vlani zahájenému spin off Mladý Sheldon, ktorý dejovo predchádza Teórii veľkého tresku. Druhá séria Mladého Sheldona odštartuje v rovnaký deň (v pondelok 24. septembra) ako finálna sezóna Teórie veľkého tresku.

Amy sa po piatich rokoch rozišla s Leonardovým najlepším kamarátom. Sheldon zostal po rozchode smutný a zmätený. Divákom to vysvetlí aj na príklade rozpadu Československa.
Zdroj: CBS

​Aj Slovensko si užilo v seriáli svojich „päť minút slávy“. V jednej epizóde využil Sheldon Cooper Slovensko a Česko ako príklad, prečo sa s ním nemala jeho priateľka Amy rozchádzať. Sheldon mával vlajkami oboch krajín a prirovnával ich k ľúbostnému vzťahu s Amy. Tvrdil, že Česko nemalo Slovensko opúšťať, ale malo sa ho radšej držať, keďže už nie je najmladšie.

​Seriál produkujú Chuck Lorre (Dva a pol chlapa, Roseanne) a Bill Prady (Ženy z rodu Gilmorovcov, Ženatý so záväzkami). Medzi hlavných predstaviteľov patria Jim Parsons (Sheldon), Johnny Galecki (Leonard), Kaley Cuoco (Penny), Simon Helberg (Howard), Kunal Nayyar (Rajesh) a Mayim Bialik (Amy).

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.