Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
12.11.2018, 11:35

Finále Tvojej tváre s jesenným rekordom. Pri obrazovkách bolo viac ako pol milióna divákov

Zábavná šou Markízy sa vráti na obrazovky budúci rok.

Finále Tvojej tváre s jesenným rekordom. Pri obrazovkách bolo viac ako pol milióna divákov
Zdroj: TV Markíza

Televízia Markíza uviedla na začiatku septembra už štvrtú sériu šou Tvoja tvár znie povedome. Šou, v ktorej sa známe osobnosti prezliekajú a imitujú svetové spevácke hviezdy, sa vrátila na obrazovky po rok a pol ročnej pauze, patrili jej opäť nedeľné večery.

V nedeľu 11. novembra sa Tvoja tvár s divákmi rozlúčila. Súboj štyroch finalistov o prestížny titul šampióna, zakončený celkovým víťazstvom herca Dáriusa Kočiho, zabavil 536-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov. 

Finálna epizóda dosiahla rekordný výkon tejto série, pripísala si 9,8-percentnú sledovanosť s trhovým podielom 29,7 percenta v obchodnej skupine divákov od 12 do 54 rokov. Celá štvrtá séria si pripísala priemerný rating 8,6 percenta a trhový podiel 27,2 percenta. V priemere si ju pozrelo 465-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

​Voči predchádzajúcej tretej sérii, ktorú Markíza vysielala na jar minulého roka, si aktuálna polepšila. Predošlá séria však odštartovala na jar po odchode Markízy z terestriálu, najslabšie spomedzi všetkých a aj jej finále dosiahlo najhoršie čísla od svojho štartu. Pozrelo si ho len 7,6 percenta divákov pri podiele necelých 23 percent. Na porovnanie, finále druhej série malo 9,9 percenta a podiel takmer 35 percent. Priemerná sledovanosť prvej série sa dokonca vyšplhala na 14,6 percenta s podielom cez 41 percent.

​Markíza prinesie Tvoju tvár aj v roku 2019. Nebude chýbať zohratá porota v zložení Dano Dangl, Zuzana Fialová, Mário „Kuly“ Kollár a Andrej Bičan, moderátor Martin „Pyco“ Rausch a celý produkčný tím na čele s režisérom Pepem Majeským.

Piatu sériu doplní budúci rok aj ďalšia spevácka šou. Markíza bude spoločne so sesterskou televíziou Nova hľadať výnimočný hlas v súťaži The Voice Česko Slovensko. Licencovaný program The Voice bol s názvom Hlas Česko Slovenska jarným ťažiskovým projektom Markízy a Novy už v rokoch 2012 a 2014. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.