Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
06.09.2019, 15:40

Bugár so Sulíkom hosťami v O 5 minút 12. Diskutovať budú aj o pozíciách strán pred voľbami

Hostkou v Na telo na Markíze bude prezidentka Čaputová, premiér Pellegrini zavíta do TA3.

Bugár so Sulíkom hosťami v O 5 minút 12. Diskutovať budú aj o pozíciách strán pred voľbami
Zdroj: Archív HN

Televízie už naplno rozbehli svoju jesennú sezónu a na obrazovky sa vracajú aj diskusné politické relácie. K dlhoročným formátom – ako sú O 5 minút 12 na Jednotke, Na telo na Markíze či V politike na TA3 – sa od štvrtka 12. septembra pridá aj televízia Joj so svojou novinkou Na hrane. Prinesie každý týždeň duel dvoch politikov a oproti ostatným reláciám bude súčasťou živého vysielania aj publikum, ktoré si do štúdia pozvú diskutujúci politici.

Hosťami relácie O 5 minút 12 budú v nedeľu 8. septembra na Jednotke predseda strany Most-Híd Béla Bugár a
predseda strany SaS Richard Sulík. Témou diskusie bude najmä aktuálne dianie a jeho politické a spoločenské dôsledky aj v kontexte dôvery ľudí v štát. Ďalšími témami budú voľba kandidátov na ústavných sudcov, návrhy sociálno-ekonomických opatrení, ale aj preskupovanie síl na politickej scéne a pozície strán pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami.

Moderátorom diskusie bude Marek Makara, ktorý vystriedal Jozefa Hajka pôsobiaceho v úlohe moderátora relácie uplynulý rok. Makara už má za sebou premiéru v O 5 minút 12. Uplynulú nedeľu moderoval diskusiu s tromi najvyššími ústavnými činiteľmi - prezidentkou Zuzanou Čaputovou, predsedom parlamentu Andrejom Dankom a premiérom Petrom Pellegrinim.

Prezidentku Zuzanu Čaputovú privíta túto nedeľu moderátor Michal Kovačič v nedeľnom Na telo. V živých vstupoch budú na jej vyjadrenia reagovať traja zástupcovia parlamentných strán - podpredseda SNS Anton Hrnko, podpredseda SaS Ľubomír Galko a Milan Krajniak, podpredseda hnutia Sme rodina - Boris Kollár.

Okrem toho moderátor odprezentuje výsledky exkluzívneho prieskumu o názore Slovákov na zákon o sprísňovaní interrupcií, o ktorom budú poslanci rozhodovať už na septembrovej parlamentnej schôdzi.

Norbert Dolinský privíta v relácii V politike na TA3 premiéra Petra Pellegriniho a predsedu SaS Richarda Sulíka, doplní ich politológ Jozef Lenč.

Témami diskusie budú mimoriadna parlamentná schôdza o dôvere vláde, možné prepojenia organizovaného zločinu na vysokú politiku, mimoriadny kongres SaS, spájanie sa politických síl a vývoj preferencií či extrémizmus v poslaneckých laviciach.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.