Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.08.2019, 15:35

Nová politická relácia: TV Joj odštartuje od septembra diskusné duely politikov

Novinka Na hrane prinesie každý týždeň duel dvoch politikov v živom vysielaní.

Nová politická relácia: TV Joj odštartuje od septembra diskusné duely politikov
Zdroj: TV JOJ / Michal Magušin

Štart jesennej sezóny televízie JOJ prinesie rôznorodé formáty, medzi nimi aj novú politickú diskusnú reláciu Na hrane. Tvorivý tím a moderátor Michal Magušin sľubujú každý týždeň duel dvoch politikov na aktuálne politické a spoločenské témy.

​Súčasťou živého vysielania bude aj publikum, ktoré si do štúdia pozvú diskutujúci politici. Vytvoria sa tak dva podporné „tábory“ politikov, ktoré budú mať priestor aj na položenie otázok. Interaktívne sa budú môcť zapojiť aj diváci pri obrazovkách. Súčasťou relácie budú spoločensko-politické prieskumy zo spoločnosti Polis Slovakia realizované exkluzívne pre Joj.

Kto je Michal Magušin

Pochádza z Liptova, má 30 rokov a je tretí najstarší z 13 súrodencov. Po štúdiách v Bratislave (žurnalistika) a v USA (politická filozofia) vyštudoval International Journalism na City University v Londýne.

Po stážach vo viacerých médiách vrátane prestížneho denníka Financial Times začal pôsobiť ako redaktor časopisu .týždeň s hlavným zameraním na domáce politické dianie.

Po štyroch rokoch sa stal zástupcom šéfredaktora a počas tohto obdobia moderoval desiatky politických diskusií s lídrami politického a spoločenského života. V .týždni má aj vlastnú reláciu .zákulisné reči.

V súčasnosti vysiela televízia Markíza reláciu Na telo s moderátorom Michalom Kovačičom, RTVS prináša na Jednotke O 5 minút 12 s moderátorom Jozefom Hajkom a TA3 má svoj diskusný formát V politike s moderátom Norbertom Dolinským. Všetky tri relácie vysielajú televízie ako nedeľné poludňajšie diskusie, novinku Na Hrane zaradí Joj od septembra na  štvrtkové večery. 

Politické relácie uvádzala televízia Joj aj v minulosti. Najznámejšou bola De Facto s podtitulom Talkshow Daniela Krajcera, ktorú vysielala od roku 2006 každý utorok v priamom prenose a vystupovali v nej obvykle dvaja politici. Daniel Krajcer predtým moderoval od roku 1996 do roku 2006 podobný formát s názvom Sito na Markíze.

Relácie sa líšili od ostatných politických relácii najmä svojím charakterom talkshow. Na konci relácie sa vždy konal súboj, kde si oponenti mali možnosť položiť navzájom otázku, pričom boli limitovaní časom jedna minúta aj s odpoveďou. Joj De Facto vysielala do roku 2010, po vstupe Krajcera do politiky ju z obrazoviek stiahla. 

Ďalšou politickou reláciou na obrazovkách Joj bola Politika.sk, ktorú moderovala Silvia Kušnírová. Televízia Joj ju vysielala ako nedeľnú poludňajšiu diskusiu od októbra 2006 do konca roku 2007. Kušnírová predtým moderovala obdobný diskusný formát V politike na TA3.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.