Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
06.11.2019, 12:25

Markíza odvysielala násilný incident na Farme. Pri obrazovkách bolo rekordných takmer pol milióna divákov

Epizóda prekonala všetky doterajšie rekordy v aktuálnej 11. sérii Farmy.

Markíza odvysielala násilný incident na Farme. Pri obrazovkách bolo rekordných takmer pol milióna divákov
Zdroj: TV Markíza

Všetky svoje doterajšie rekordy v rámci aktuálnej 11. série prekonala včerajšia epizóda reality šou Farma, ktorá v cieľovej skupine 12-54 dosiahla doposiaľ najvyšší rating 9,2 percenta a rovnako aj trhový podiel 34,6 percenta.

Dlho očakávaná epizóda, v ktorej následkom hrubého porušenia pravidiel došlo k vylúčeniu súťažiaceho Mateja Jurkoviča (na titulnej fotografii), pritiahla k obrazovkám v rámci tejto sezóny rekordných 482-tisíc divákov starších ako 12 rokov. V cieľovej skupine mladých žien 12-24 sa trhový podiel včerajšej epizódy vyšplhal dokonca až na hodnotu 63,8 percenta.

O násilnom incidente na Farme informovala televízia pred viac ako dvoma týždňami, vo štvrtok 17. októbra. Deň predtým, v stredu okolo obeda, súťažiaci  Matej Jurkovič agresívne napadol ďalšieho z účinkujúcich Rasťa Mojseja, ktorý skončil v nemocnici a musel ho ošetriť zdravotnícky personál. Markíza pristúpila k okamžitému vylúčeniu Jurkoviča z reality šou.

O poľutovaniahodnom incidente informovali okrem samotnej televízie aj viaceré médiá, čo, samozrejme, prilákalo divákov k obrazovkám, hoci epizódu s incidentom televízia odvysielala až včera. Napriek tomu v deň zverejnenia informácie o násilnom incidente prekonala Farma všetky svoje dovtedajšie rekordy sezóny v strategickej cieľovej skupine 12-54 ročných divákov. Epizóda si pripísala dovtedy najvyšší rating 8,3 percenta a rovnako aj trhový podiel 34,3 percenta.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.