Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
27.03.2020, 07:40

Oteckovia nateraz končia. Markíza ich sťahuje z obrazovky

Mimoriadne opatrenia a zastavenie výroby majú dopad aj na seriálový hit Markízy.

Oteckovia nateraz končia. Markíza ich sťahuje z obrazovky
Zdroj: TV Markíza

Mimoriadna situácia súvisiaca s pandémiou koronavírusu zasahuje do všetkých oblastí spoločnosti. Opatrenia zabraňujúce šíreniu nákazy zasiahli aj výroby televíznych relácií. Televízie pritom mimoriadna situácia zasiahla na začiatku silnej jarnej sezóny.

Markíza postupne z obrazovky stiahla po odvysielaní prvých epizód nové seriály Červené pásky a Pán profesor, postupne sa krízové opatrenia dotkli aj premiérových častí Susedov, Hornej Dolnej či Chart Show. Nové časti minuloročnej úspešnej šou 2 na 1 sa na obrazovku ani nedostali.

​Zastavenie výroby ohrozilo tiež denný seriál Oteckovia. Televízia spočiatku začala s natočenými časťami šetriť, no napokon ich definitívne sťahuje z vysielania. „Budúci týždeň budú odvysielané posledné nakrútené diely seriálu Oteckovia,“ potvrdil pre Stratégie Lukáš Kočišek, PR manažér televízie Markíza. Poslednú epizódu pred nútenou prestávkou odvysiela Markíza budúci týždeň.

„Dôvody sú už dnes všetkým známe, v tomto období sa preto snažíme prinášať aspoň aktuálne informácie o obľúbených hercoch, ako trávia čas doma. Ďalej sme pre všetkých, najmä detských fanúšikov, pripravili hracie pexeso, ktoré si môžu zadarmo stiahnuť na stránke oteckovia.markiza.sk/pexeso a byť aspoň takto sprostredkovane spolu so svojimi obľúbenými hrdinami.“ dodáva Kočišek.

Zdroj: TV Markíza

​​Oteckovia si aj v treťom roku vysielania udržali pozíciu najúspešnejšieho formátu posledných rokov. Markíza uviedla denný seriál na začiatku roka 2017 a okamžite sa stal hitom podvečerného vysielania s vernou, pol miliónovou fanúšikovskou základňou, a doposiaľ nemá konkurenciu. Nie raz skončil aj ako najsledovanejší nespravodajský program celého dňa a dosahoval dokonca lepšie výkony ako niektoré relácie v hlavnom vysielacom čase. V stredu 1. apríla však na obrazovke Oteckovia nateraz končia a od štvrtka 2. apríla obsadí podvečerný slot séria príbehov Rodinné prípady.

Ohrozená SuperStar

Z premiérových relácií tak zostane na obrazovkávh Markízy len spevácka súťaž SuperStar. Ohrozené sú však aj jej finálové priame prenosy. „Vyrábame ďalšie dve vopred natočené epizódy a potom musíme vyhodnotiť situáciu pre finálové priame prenosy,“ uviedol Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.