Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
17.07.2020, 10:30

Unikátna cesta za stratou panictva. Vydáte sa na ňu s hrdinami komédie Nedotknutí

Komédia inšpirovaná skutočným príbehom prichádza do kín 23. júla.

Unikátna cesta za stratou panictva. Vydáte sa na ňu s hrdinami komédie Nedotknutí
Zdroj: Continental film / Nedotknutí

Do slovenských kín prichádza komédia Nedotknutí, inšpirovaná neuveriteľným, no skutočným príbehom. Trojica mladých hendikepovaných mužov sa na filmových plátnach vyberie na cestu za stratou panictva.

Scotty, Matt a Mo. Dvaja sú pripútaní na invalidné vozíky, tretí je zrakovo postihnutý. Rozhodnú sa utiecť od svojich prehnane starostlivých rodičov do Montrealu, kde sa nachádza unikátny nevestinec pre ľudí so špeciálnymi potrebami.

Cieľ cesty je jasný – prísť o panictvo a stať sa nezávislými. Na bláznivý road trip sa s nimi vydáva aj šoférka a opatrovateľka Sam, ktorá im, nič netušiac, pomáha na úteku od znepokojených rodičov.

Zdroj: Continental film / Nedotknutí

​Snímka Nedotknutí je inšpirovaná príbehom muža menom Asta Philpot, Američana žijúceho vo Veľkej Británii. Ten trpí artrogrypózou, chorobou postihujúcou pohybové schopnosti. Keď sa pred rokmi počas dovolenky v Španielsku dopočul o legálnom nevestinci s bezbariérovým prístupom, miesto navštívil a stratil tam panictvo.

Neskôr zorganizoval výlet s podobným cieľom s dvojicou ďalších mladíkov. Jeho činy inšpirovali vznik dokumentárneho filmu televíznej stanice BBC, neskôr hranej belgickej snímky Hasta la vista!, vďaka úspechu ktorej vznikla aj komédia Nedotknutí.

Zdroj: Continental film / Nedotknutí

Film, ktorý pohladí na duši

„Postihnutia Scottyho, Matta a Moa sú fyzické, ale všetci ich s nimi prežívame vďaka našej vlastnej verzii, či už fyzickej, alebo duševnej či dokonca situačnej. Každý máme svoje obmedzenia a ich oduševnenie okúsiť život, zahodiť prekážky, bolo pre mňa inšpiráciou. Posolstvo, ktoré vysiela ich cesta, prekračuje schopnosti, rasu i postavenie. Ide o skúsenosti ľudí. A navyše je to zábavné,“ hovorí režisér Richard Wong, ktorý počas príprav filmu intenzívne spolupracoval aj so samotným Philpotom.

"Hodnota, ktorú scenár prináša, bola neoceniteľná a verím, že to vidieť aj na plátne. No, všetci sme už videli road-trip filmy a vždy tu budú filmy o chalanoch, čo si chcú vrznúť. Bolo mi však jasné, že to je len chytrý obal filmu Nedotknutí. U mňa mal úplne inú odozvu. Je to cesta outsiderov a vydedencov a vedel som sa s tým stotožniť na veľmi hlbokej osobnej úrovni - myslím si, že každý si tam niečo nájde," dodáva režisér.

Snímku Nedotknutí, v ktorej hlavných úlohách sa predstavia Grant Rosenmeyer, Hayden Szeto, Ravi Patel a na Oscara nominovaná Gabourey Sidibeová, prinesie do slovenských kín od 23. júla distribučná spoločnosť Continental film.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.