Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.09.2020, 15:10

Jojka sťahuje z obrazoviek Slnečnú. Český seriálový hit si na Slovensku nenašiel divákov

Televízia Joj nahradí Slnečnú reprízami 9-1-1 a DeLukse.

Jojka sťahuje z obrazoviek Slnečnú. Český seriálový hit si na Slovensku nenašiel divákov
Zdroj: TV Prima / Slunečná

Televízia Joj uviedla pred koncom augusta na svoje obrazovky seriálový hit sesterskej televízie Prima Slnečná. Od septembra ho nasadila do neskoršieho vysielacieho času po seriáloch Nový život a Prázdniny, kde mal konkurovať Farme televízie Markíza.

Slnečná je v Česku v súčasnosti veľkým seriálovým hitom. Už s prvou sériou porazila vlani na jar nezdolateľnú stálicu Novy – Ordináciu v ružovej záhrade, ktorá kraľovala trhu od roku 2005.

Televízia Prima aktuálne vysiela druhú sériu. Počas leta sprístupnila predpremiéry prvých dielov druhej série online a počet predplatiteľov mal dosiahnuť úroveň jedného milióna.

Zdroj: TV Prima

​Slovenských divákov si však Slnečná nezískala. V prvý týždeň vysielania na konci augusta dosahovala nízke trhové podiely pod 10 percentami, pričom jej patril lukratívny hlavný vysielací čas. Od septembra seriál vysiela Jojka v druhom programovom okne, jeho výkon sa však nezlepšil.

K zmene programu pristúpila televízia Joj už minulý týždeň, keď vo štvrtok namiesto Slnečnej odvysielala film Drsniačky. Od tohto týždňa sa už na štvrtkové obrazovky vracia večerná politická diskusia Na hrane s novou moderátorkou.

V utorky po Novom živote bude Joj uvádzať reprízu seriálu 9-1-1 a v stredu po Prázdninách zopakuje Delukse. Slnečná vypadáva aj z poobedňajších repríz, kde ju v stredu o 13:35 nahradí Inkognito a v piatok o 13:45 Prázdniny.

České seriály všeobecne nemajú u slovenských divákov úspech. Neuspelo Ohnivé kura či Kameňák, ktorý vysielala Markíza, alebo VIP vraždy či Svet pod hlavou, ktorý uvádzala televízia Joj. Svojich divákov si našiel len komediálny seriál Most! z produkcie Českej televízie, úspech u českých divákov si však na Slovensku ani on nezopakoval.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.