Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.09.2020, 08:05

#martyisdead neskončil Martyho smrťou. Tvorcovia pripravujú novinku #annaismissing

Český internetový thriller #martyisdead nominovaný na prestížnu cenu Emmy bude mať pokračovanie.

#martyisdead neskončil Martyho smrťou. Tvorcovia pripravujú novinku #annaismissing
Zdroj: Bionaut

Český internetový thriller #martyisdead získal nomináciu na medzinárodnú cenu Emmy v kategórii krátkometrážnych seriálov. „Seriál o kyberšikane sa stal historicky prvým a jediným českým seriálom, ktorý môže získať túto televíznu cenu,“ uviedli tvorcovia. Seriál bol tiež vlani vyhlásený medzinárodnou porotou festivalu Serial Killer za najlepší webseriál strednej a východnej Európy

Martyho smrťou príbeh neskončil. Internetová televízia Mall.tv a spoločnosť Bionaut pripravujú pokračovanie webseriálu #martyisdead. Producenti Lukáš Záhoř a Vratislav Šlajer to oznámili počas uvedenia projekcie osemdielneho thrilleru inšpirovaného skutočnými prípadmi kyberšikany v rámci programu Zlín Film Festivalu. Uviedli tiež, že premiéru novinky nazvanú #annaismissing plánujú na jar 2021.

Podobne ako #martyisdead vychádza aj #annaismissing z reálnych udalostí, od ktorých sa odvíja fiktívny dej. Zatiaľ čo témou osemdielneho thrilleru bola kyberšikana, odcudzenie, proces vyrovnania sa so stratou a hľadanie identity aj morálnej hranice činov odohrávajúcich sa za zaheslovanými účtami, ústredným motívom chystanej novinky je vyšetrovanie únosu dieťaťa za účelom natáčania a predaja nelegálnych videí.

Zdroj: Mall.tv / #martyisdead

Temný príbeh s detektívnou zápletkou

„Seriálom #martyisdead sme chceli poukázať na nástrahy virtuálnej komunikácie a prispieť k celospoločenskej diskusii o nich. Ako dôležité je na potenciálne riziká upozorňovať a aké neadekvátne postihy hrozia internetovým predátorom, ukázali ohlasy. Voľne nadväzujúcou sériou #annaismissing chceme ďalej rozvíjať tému online bezpečnosti a ďalšími sprievodnými materiálmi prispieť k úprave zákonov, ktoré napríklad neumožňujú uložiť doživotný zákaz práce s deťmi, alebo pracujú s veľmi nízkymi trestami. Veríme, že rovnako, ako dokáže dobre vyrozprávaný príbeh predávať, dokáže prispieť k zamysleniu a snáď i k zmene,“ hovorí šéfproducent internetovej televízie Mall.tv Lukáš Záhoř.

„Rovnako ako #martyisdead tak jeho pokračovanie bude kombinovať napínavý thriller s detektívnou zápletkou. V centre záujmu budú nové postavy, objavia sa ale aj hrdinovia #martyisdead a s nimi odpovede na niektoré nezodpovedané otázky z prvej série. Plánujeme paralelné uvedenie v kinách a online, každá verzia ponúkne trochu inú časť príbehu a pre divákov to bude iste prekvapivý zážitok,“ dopĺňa producent Vratislav Šlajer zo společnost Bionaut.

Zdroj: Bionaut / Producenti Lukáš Záhoř a Vratislav Šlajer

​Temný príbeh postupne skladá mozaiku udalostí vedúcich k zmiznutiu štrnásťročnej Anny a rovnako ako jeho prequel je dielom scenáristu Jaroslava T. Mišky a režiséra Pavla Soukupa. K jeho autenticite prispieva úzka spolupráca s políciou a odborníkmi na internetovú bezpečnosť, ktorej cieľom je nielen umocniť napínavú formu, ale tiež popísať premyslený systém sociálneho inžinierstva a bezbrannosť obetí, ktoré v ňom uviaznu.

Premiéra #annaismissing je plánovaná v kinách a v internetovej televízii Mall.tv na jar 2021.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.