Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
22.10.2020, 17:55

Šéf RTVS Rezník sa ohradzuje voči vyjadreniam Čekovského. Zvažuje právne kroky

Čekovský na facebooku informuje, že finalizuje ďalšie trestné oznámenie.

Šéf RTVS Rezník sa ohradzuje voči vyjadreniam Čekovského. Zvažuje právne kroky
Zdroj: archív

Poslanec OĽaNO Kristián Čekovský pred pár dňami oznámil, že podáva trestné oznámenie pre podozrenie z prelievania štátnych peňazí z TASR do súkromných rúk. Oznámil to na svojom facebooku prostredníctvom statusu a videa zároveň.

Generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník sa v oficiálnom stanovisku voči zverejneným informáciám ohradzuje a uvádza, že využije všetky zákonné možnosti na očistenie svojho mena právnou cestou.

Kristián Čekovský vo svojom statuse naznačil, že pochybnosti v oblasti hospodárenia sa týkajú bývalého šéfa TASR a súčasného generálneho riaditeľa RTVS Jaroslava Rezníka. Čekovský pôsobil v RTVS ako redaktor domáceho spravodajstva, no v roku 2018 musel z verejnoprávnej inštitúcie odísť. V súčasnosti je poslancom parlamentu za hnutie OĽaNO a zároveň je predsedom parlamentného výboru pre kultúru a médiá.

V ďalšom statuse zverejnenom včera Čekovský píše, že "obvinení ľudia sú stále bližšie k Rezníkovi", čo podľa neho dokazuje zadržanie advokáta Jána Gajana, ktorého NAKA obvinila z korupcie pri reštitúcii štátnych pozemkov. Zároveň v statuse informuje, že finalizuje ďalšie trestné oznámenie.

Generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník sa v oficiálnom stanovisku vyjadruje k informáciám, ktoré zverejnil poslanec Čekovský:

"Pozorne sledujem opakované lživé a vykonštruované tvrdenia predsedu Výboru NR SR pre kultúru a médiá Kristiána Čekovského a ostro sa ohradzujem voči informáciám, ktoré zverejnil. Tieto informácie považujem za účelové, zavádzajúce a lživé, vyjadrenia pána Čekovského sú hrubým poškodzovaním môjho mena. Po útokoch na moju osobu v súvislosti s mojím pôsobením v RTVS, ktoré sa ukázali ako nepodložené, skúša pán Čekovský spochybniť moje pôsobenie aj na predchádzajúcom pracovisku. Doteraz som na zverejnené informácie nereagoval, ale vzhľadom na vážnosť aktuálnych vyjadrení pána Čekovského využijem všetky zákonné možnosti na očistenie svojho mena právnou cestou."

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.