Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
30.10.2020, 14:05

Šéf BBC zaviedol manuál pre zamestnancov, ako sa správať na sociálnych sieťach

Ak nebudú zamestnanci nové pravidlá dodržiavať, hrozia im disciplinárne postihy.

Šéf BBC zaviedol manuál pre zamestnancov, ako sa správať na sociálnych sieťach
Zdroj: Stephen Craven / Sídlo BBC v Londýne

Podľa nového šéfa britskej verejnoprávnej stanice BBC Tima Davieho by jej zamestnanci nemali na sociálnych sieťach "vyjadrovať súkromný názor na verejne preberané otázky, politiku alebo kontroverzné témy".

Ak nové pravidlá nebudú dodržiavať, je vraj pripravený pristúpiť k disciplinárnym konaniam. Zamestnanci by novo aj mali vo verejnej databáze uvádzať informácie o svojich príjmoch mimo samotnú BBC.

Stanica podľa nového vedenia musí dbať na to, aby vystupovanie BBC bolo objektívne a nestranné a obyčajné vyhlásenie "súkromné ​​názory, nevyjadrujem sa za BBC" uvedené na profile nestačí.

Emotikony sa neodporúčajú

Nové pravidlá podľa BBC platia pre všetkých zamestnancov a je jedno, či sociálne siete používajú na súkromné ​​alebo pracovné účely. Vzťahujú sa tiež na všetky formy vyjadrenia názoru, ako je sledovanie, reakcia, retweet alebo iné formy.

Manuál pamätá aj na emotikony, ktoré môžu posunúť význam či vyjadriť názor u inak nestranného textu, a preto sa neodporúčajú. Apeluje aj na česť svojich zamestnancov. "Pamätajte, že vaša osobná značka na sociálnych sieťach je vždy menej dôležitá, než vaša zodpovednosť voči BBC," uvádza server BBC.

Zverejňovanie príjmov

Manuál reaguje tiež na nedávnu kritiku niektorých vysoko postavených zamestnancov BBC, ktorí prijali zákazky zo súkromnej sféry. Doteraz si zamestnanci museli komerčné projekty nechávať posvätiť vedením BBC, ale výšku zárobku nebolo nutné zverejniť. Podľa Tima Davieho však môžu vysoké príjmy za tieto zákazky ovplyvniť nestrannosť moderátorov a novinárov.

BBC bude novo zverejňovať pre koho jej zamestnanci pracovali, či dostali odmenu a či bola vyššia ako 5000 libier (5530 eur). Prvý výkaz vyjde v apríli 2021. Platy najväčších hviezd stanice už zverejňuje vo svojej výročnej správe.

O tom, že novým generálnym riaditeľom BBC sa stane jej dlhoročný zamestnanec Davie, sa rozhodlo v júni, do funkcie nový šéf nastúpil na začiatku septembra. Predtým Davie viedol BBC Studios, komerčnú dcérsku spoločnosť, ktorá predáva relácie BBC a ďalšie britské programy do zahraničia.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.