Shutterstock
StoryEditor

Angelina Jolie spolupracuje s BBC. Vytvára reláciu o fake news

24.01.2020, 13:20
Autor:
ČTKČTK
Herečka zaujala v autorskom kolektíve pozíciu výkonného producenta

Britská vysielacia spoločnosť BBC pripravuje v spolupráci s americkou herečkou Angelinou Jolie reláciu, ktorá má pomôcť dospievajúcim deťom s orientáciou vo svetovom dianí a s rozlišovaním dôveryhodných informácií od manipulácie. Informoval o tom dnes americký web Variety. Nový program "My World" má byť určený divákom starším než 13 rokov a stanice BBC World News ho bude od ďalšieho víkendu vysielať každú nedeľu v podvečer.

Obsah bude vychádzať z práce celosvetovej siete spravodajcov BBC, redakcia bude mať podľa Variety vždy posledné slovo ohľadom editorských rozhodnutí. Herečka Jolie zaujala v autorskom kolektíve pozíciu výkonného producenta, na produkcii sa podieľa aj iniciatíva Microsoft Education.

Americká filmová hviezda dúfa, že My World pomôže dospievajúcim získavať informácie a nástroje, ktoré im umožnia angažovať sa v pre nich dôležitých otázkach. "Ako rodič som šťastná, že mám možnosť podporiť reláciu, ktorého cieľom je pomôcť deťom dozvedieť sa viac o životoch iných mladých ľudí po celom svete a vzájomne ich prepájať," uviedla 44-ročná herečka vo vyhlásení.

BBC na svojom webe prezentuje My World ako "reláciu pre teenagerov, ktorí chcú vedieť viac" o témach hýbajúcich svetom. Prvá 23 minútová epizóda prinesie rozhovory s mladými o ich prioritách a bude sa zaoberať otázkami, či sú protesty účinným nástrojom a či môžu "stromy zachrániť planétu". Podľa Variety bude v ďalších častiach reč napríklad o manipulácii s audiovizuálnym obsahom alebo o výrube pralesa v Amazónii.

"Vidíme istú medzeru v ponuke pre mladých ľudí, ktorí chcú porozumieť tomu, ako vzniká spravodajstvo a aké hodnoty sú v jeho pozadí. Potrebujú nástroje pre rozlíšenie skutočného od falošného na internete aj schopnosť kriticky premýšľať o informáciách, nech už sa s nimi stretnú kdekoľvek. Rozvíjať tieto zručnosti je cieľom My World," uviedol jeden z vedúcich pracovníkov BBC Jamie Angus. Spomínané návyky sú podľa neho pre dnešnú mládež úplne zásadné, z ich osobného hľadiska aj vzhľadom k "budúcemu zdraviu demokracie vo svete".

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
20. júl 2024 21:58