Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
03.11.2020, 13:10 Aktualizované dňa 03.11.2020 o 15:55

Pán profesor sa s divákmi rozlúčil s rekordom. Na obrazovky Markízy sa vráti budúci rok

Finále seriálu prepísalo všetky svoje doterajšie rekordy. Článok sme aktualizovali o vyjadrenie Markízy.

Pán profesor sa s divákmi rozlúčil s rekordom. Na obrazovky Markízy sa vráti budúci rok
Zdroj: TV Markíza

Tohtoročná seriálová novinka televízie Markíza - Pán profesor - sa stretla u divákov s výrazným úspechom. Záverečnej epizóde 1. série patril post divácky najúspešnejšieho nespravodajského programu včerajšieho dňa a zároveň prekonala všetky doterajšie rekordy seriálu.

Finálovú epizódu s názvom Útek si pozrelo 546-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov. Medzitýždenne si tak Pán profesor získal na svoju stranu ďalších 20-tisíc divákov. Pol milióvú hranicu divákov prekonala aj predposledná epizóda (526-tisíc), tesne sa k nej priblížila aj posledná tretia epizóda odvysielaná na jar (497-tisíc) pred stiahnutím seriálu z obrazoviek kvôli koronakríze. Priemerne si každú z desiatich častí seriálu pozrelo 392-tisíc divákov.

V obchodnej cieľovej skupine 12-54 ročných divákov dosiahlo finále seriálu absolútne rekordnú sledovanosť 12,4 percenta a zároveň dorovnalo najvyšší trhový podiel 31,4 percenta od jarného štartu. Stalo sa tiež doposiaľ v tejto cieľovej skupine najsledovanejším nespravodajským programom jesennej televíznej sezóny. Priemerná sledovanosť v tejto cieľovej skupine bola 8,9 percenta a trhový podiel 24,9 percenta.

"So sledovanosťou seriálu Pán profesor sme nadmieru spokojní, v obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 ide aktuálne o vôbec najsledovanejší pôvodný seriál na trhu. Kontinuálne si dokázal získavať nových divákov, čo vyvrcholilo absolútnym rekordom záverečnej 10. epizódy. Podarilo sa nám vďaka nemu výrazne osloviť mladších divákov a dosahoval vyrovnané výkony medzi mužmi aj ženami," uviedol Lukáš Kočišek, PR manažér televízie Markíza.

Seriál sa tešil pozornosti a pozitívnej odozve aj v online a na sociálnych sieťach. "Zároveň ide o ideálnu platformu na otváranie závažných a dôležitých tém, ktoré patria k dospievaniu, ako napríklad boj proti šikane, do ktorého aktuálne vyrazila Nadácia Markíza s projektom Odpíšeme ti," dodáva Kočišek.

Pokračovanie budúci rok

​Televízia Markíza potvrdila, že Pán profesor bude pokračovať v novej sérii budúci rok. Či to však bude na jar alebo na jeseň, zatiaľ neupresnila.

Predlohou seriálu je mimoriadne úspešný nemecký seriál s pôvodným názvom Der Lehrer. Televízia RTL od roku 2009 odvysielala už 8 sezón seriálu, pričom stále dosahuje nadpriemernú sledovanosť a  vynikajúco sa mu darí najmä u mladších, reklamne atraktívnych divákov. Slovenskú adaptáciu seriálu má produkčne pod palcom spoločnosť Paprika Studios.

Seriál z prostredia fiktívneho gymnázia je postavený na  silnej romantickej linke dvoch hlavných hrdinov a  zároveň vtipným a  originálnym spôsobom zobrazuje školský a každodenný život detí, učiteľov a rodičov. Popri pubertálnych problémoch (ktoré sú ale pre študentov tými najväčšími na svete) sa seriál venuje aj závažným témam, ktoré k dospievaniu patria – zakázaná láska, šikana, finančné problémy v  rodine, iná sexuálna orientácia a ďalšie.

Pán profesor:

  • Kreatívny producent: Bence Trunkó
  • Réžia: Matúš Libovič, Martin Kazimír
  • Hrajú: Tomáš Maštalír, Gabriela Marcinková, Roman Luknár, Peter Nádasdi, Samo Trnka
  • Produkcia: Paprika Studios

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.