Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
06.11.2020, 11:25

Film Správa kandiduje na Oscara

Ocenenie môže získať v kategórii Najlepší cudzojazyčný film.

Film Správa kandiduje na Oscara
Zdroj: DNA Production

Slovenský film Správa, za ktorým stojí DNA spoločnosť producenta Rastislava Šestáka a režiséra Petra Bebjaka bude budúci rok reprezentovať Slovensko na najprestížnejšom filmovom festivale. Správa sa bude uchádzať o sošku Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film.

"Verili sme tomuto filmu a verili sme tomu, že je dôležité o tejto téme hovoriť. Ale dostať šancu uchádzať sa o najvýznamnejšie filmové ocenenie na svete, je pre každého tvorcu obrovským uznaním. Nesmierne si preto vážime podporu členov Slovenskej filmovej a televíznej akadémie. Ďakujeme aj všetkým kolegom, ktorí na Správe pracovali. Pretože to, že nám dali svoje hlasy, je vďaka nim," hovorí na margo tejto výbornej správy producent Rastislav Šesták.

Správa má premiéru naplánovanú na január 2021. Rozpráva príbeh dvoch slovenských Židov - Alfreda Wetzlera a Rudolfa Vrbu, ktorým sa pred 76 rokmi, v apríli 1944, podarilo utiecť z pekla koncentračného tábora v Osvienčime a spísať správu o jeho fungovaní, ktorá napokon zachránila život takmer dvestotisícom maďarských židov.

Pozrite si najnovší teaser:

Pred dvoma rokmi reprezentoval Slovensko na prestížnych Oscaroch film Čiara režiséra Petra Bebjaka a producentky Wandy Adamík Hrycovej.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.