Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
26.11.2020, 10:40

Ťahákom televízie Joj budú Slovania. Pozrite si nový trailer

Najväčší seriálový projekt televízie Joj bude mať premiéru budúci rok.

Ťahákom televízie Joj budú Slovania. Pozrite si nový trailer
Zdroj: TV JOJ / Slovania

Jedným z najočakávanejších seriálov budúceho roka sú Slovania. Historický seriál s prvkami fantasy vznikol v tíme úspešného filmu Čiara, ako koproducent sa na seriáli podieľala televízia Joj.

Dvanásťdielny seriál sa odohráva v 7. storočí nášho letopočtu. Tvorcovia pracujú s fiktívnou rekonštrukciou historického obdobia, ale aj fantazijnými a nadprirodzenými prvkami či motívmi slovenskej a ukrajinskej ľudovej slovesnosti.

Dve hlavné dejové línie rozprávajú príbehy nenávisti a bojovnosti, ale aj sily lásky a odvahy. Vychádzajú z tradícií a mytológie starých Slovanov a zameriavajú sa na príchod Avarov, ktorý postaví do konfliktu dve veľké hradiská - Furnau a Veľký stôl. V centre príbehu sú neznámy cudzinec Vlad a tajomná kráska Draha.

„Veľký rok so Slovanmi sa blíži. S medzinárodnými tvorcami a špecialistami na raný stredovek vznikol náš najväčší dvanásťdielny seriálový projekt, ktorý sa po jednej z najvýnimočnejších výrob a náročnej postprodukcii uvedenia dočká v roku 2021,“ uviedol na facebooku riaditeľ televízie Joj Marcel Grega. Z výpravného seriálu si môžete pozrieť nový trailer:

Slovania sú druhým spoločným projektom producentky Wandy Adamík Hrycovej, režiséra Petra Bebjaka a kameramana Martina Žiarana. Prvým bola mimoriadne úspešná Čiara, ktorá získala množstvo ocenení na prestížnych medzinárodných festivaloch a v kinách lámala rekordy návštevnosti.

Okrem Petra Bebjaka mali v rukách režisérsku taktovku aj Michal Blaško (Za sklom, Rex) a Serhii Sanin. Pod scenárom sú podpísaní Veronika Kolejáková (ZOO, Divoké kone), Jozef Koleják (Nový život, Ministri), Ján Luterán (Ministri, ZOO).

Divákom sa predstavia známi slovenskí herci ako Tomáš Maštalír, Zuzana Fialová, Juraj Loj, Richard Autner, Dušan Cinkota, Michal Režný či Andrej Hryc.

Zdroj: Wandal production

​​Podľa portálu FilmNewEurope pripomínajú Slovania svetoznámu Hru o tróny. „S týmto porovnávaním by som bola veľmi opatrná. My sa nemôžeme porovnávať so seriálom, kde len jeden diel má rozpočet ako celý náš 12-dielny seriál dokopy. Hoci máme vysoké ambície a chceme urobiť seriál, aký tu ešte nebol, stále sme na Slovensku a týmto smerom nebudeme benchmarkovať,“ povedala v rozhovore Wanda Adamík Hrycová.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.