Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
26.02.2021, 16:15

Britská kráľovná: Nebuďte sebeckí, nechajte sa očkovať proti Covidu

Kráľovná Alžbeta podporila kampaň na očkovanie. Sama je už zaočkovaná prvou dávkou vakcíny.

Britská kráľovná: Nebuďte sebeckí, nechajte sa očkovať proti Covidu
Zdroj: YouTube The Telegraph

Britská kráľovná Alžbeta vyzvala vo videu spoluobčanov, aby sa nechali zaočkovať proti Covidu-19. Je to podľa nej rýchle, bezbolestné a tí, ktorí váhajú, by mali predovšetkým myslieť na ostatných. Kráľovnú Alžbetu, ktorá má 94 rokov, aj jej 99-ročného manžela princa Philipa, zaočkoval prvou dávkou vakcíny rodinný lekár už v januári.

"Keď ste zaočkovaní, máte pocit istoty, že ste chránení, čo považujem za veľmi dôležité. Navyše som osobne zistila, že to vôbec nebolí. (...) Bolo to veľmi rýchle a dostala som množstvo listov od ľudí, ktorých veľmi prekvapilo, aké ľahké bolo nechať sa očkovať," uviedla kráľovná Alžbeta vo videu.

Británia so zhruba 67 miliónmi obyvateľov už zaočkovala prvou dávkou vakcíny takmer 18,7 milióna ľudí, druhú dávku dostalo 700-tisíc ľudí. Britský námestník pre očkovanie tento týždeň uviedol, že 11 až 15 percent Britov s očkovaním stále váha, najčastejšie sa jedná o príslušníkov etnických menšín alebo zástancov konšpiračných teórií, pripomína Reuters. Očkovaciu kampaň podporili aj známe osobnosti, napríklad spevák Elton John alebo herec Michael Caine.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.