Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
15.06.2021, 13:10

Prvý zápas Slovenska na EURO 2020: Víťazný duel našej reprezentácie sledovalo takmer 600-tisíc divákov

Večerný zápas Slovenska s Poľskom sa stal najsledovanejším programom dňa.

Prvý zápas Slovenska na EURO 2020: Víťazný duel našej reprezentácie sledovalo takmer 600-tisíc divákov
Zdroj: TASR - Martin Baumann

V pondelok, 14. júna, odohrala slovenská reprezentácia na futbalovom šampionáte EURO 2020 svoj prvý zápas. Poľsko sme pokorili 2:1 a víťazný duel vyniesol Slovensku tri body.

Večerný zápas sledovalo na Jednotke 592-tisíc divákov v univerzálnej cieľovej skupine a stal sa najsledovanejším programom dňa. Na webe sledovalo zápas Slovenska s Poľskom ďalších 64 124 divákov. V komerčnej cieľovej skupine dosiahol zápas podiel na trhu až na úrovni 40 percent.

Počet divákov počas zápasu rástol. Prvý polčas prilákal k obrazovkám 513-tisíc divákov a druhý polčas si nenechalo ujsť až 670-tisíc divákov v univerzálnom publiku. Futbalové štúdio si pozrelo 448-tisíc divákov.

Hneď po športovom prenose nasledovala talkšou Richarda Lintnera Citronáda, ktorú si pozrelo 155-tisíc divákov.

Dvojka v pondelok odvysielala zápasy Španielska so Švédskom, ktorý sledovalo 285-tisíc divákov a Českej republiky so Škótskom, ktorý si pozrelo 157-tisíc divákov.

Zdroj údajov: PMT/KANTAR SLOVAKIA. Univerzálna cieľová skupina zahŕňa divákov starších ako 12 rokov, komerčná cieľová skupina zahŕňa publikum vo veku od 12 do 54 rokov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.