Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
04.08.2021, 18:45

Liga majstrov sa vracia do Telekomu a Digi Slovakia. Do ponuky pribudnú nové športové kanály

Liga majstrov, Bundesliga, La Liga, Serie A a Premier League budú vysielané na troch nových programoch.

Liga majstrov sa vracia do Telekomu a Digi Slovakia. Do ponuky pribudnú nové športové kanály
Zdroj: Reuters

Od novej sezóny sa futbaloví fanúšikovia dočkajú zmien vo vysielaní televíznych prenosov. Ako už bolo oznámené, Orange TV ukončil koncom júna vysielanie športového obsahu na svojich staniciach Orange Sport a športový obsah ponúka svojim zákazníkom na iných televíznych kanáloch (Nova Sport 3, Nova Sport 4 a Premier Sport 2)

Na nových televíznych kanáloch bude športový obsah vysielať aj Telekom a Digi Slovakia. Skupina Slovak Telekom potvrdila návrat Ligy majstrov do svojho portfólia a jej zákazníci budú môcť opäť sledovať najvyššiu súťaž UEFA. V ďalších rokoch prinesie tiež zápasy Bundesligy, La Ligy a Serie A.

Návrat po troch rokoch

Najprestížnejšia Liga majstrov sa vráti pre zákazníkov Telekomu a Digi po trojročnej odmlke. Prvé zápasy budú môcť diváci sledovať už v predkole play-off v utorok 17. a stredu 18. augusta 2021. Skupinová fáza začína v utorok 14. septembra 2021. Zápasy budú vysielané v utorok a v stredu na viacerých kanáloch súbežne. 

Trio európskych súťaží

Zákazníci Telekomu a DIGI Slovakia sa môžu tešiť aj na tri európske súťaže: Serie A, Bundesliga a La Liga budú naďalej v portfóliu. Futbaloví fanúšikovia sa môžu tešiť na sledovanie El Clasica či súperenie Real Madrid, Atletica Madrid a FC Barcelona o španielsky titul. Nebude chýbať ani Bayern Mníchov a Borussia Dortmund v bitke o nemecký triumf. Serie A ponúkne obhajobu titulu Inter Milana a naháňačku s Juventusom Turín či AC Miláno.

Telekom zaraďuje nové TV programy

Štvorica súťaží UEFA Liga majstrov, Bundesliga, La Liga a Serie A bude vysielaná na troch nových kanáloch Premier Sport 2, Nova Sport 3 a Nova Sport 4. Slovak Telekom oznámil, že všetky tri televízne kanály zaradí už na začiatku vysielania. Prvé zápasy nemeckej Bundesligy a španielskej La Ligy štartujú už v piatok 13. augusta 2021, talianska Serie A štartuje o týždeň neskôr.

Vlastníkom televíznej licencie na kanál Premier Sport 2 je spoločnosť O2. Na výrobe sa bude podieľať kompletný tím komentátorov a moderátorov stanice O2 TV Sport. Premier Sport 2 bude z Ligy Majstrov vysielať prvú voľbu z utorkových duelov a stredajšiu tretiu.

Televízne kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 vzniknú pod taktovkou televízie Nova a spoločnosť ich pozicionuje ako prémiové futbalové kanály, kde predstaví aj nové spravodajské štúdio a najmodernejšie technológie. Na výrobe programov a zápasov sa bude podieľať aj tím expertov z DIGI Slovakia.

„V novom štúdiu budú hrať športové spravodajstvo a prenosy dôležitú úlohu. Sústredíme sa na prepojenie športových výsledkov a aktualít so živým vysielaním v modernom dizajne a so špičkovým technologickým servisom,“ dodal kreatívny riaditeľ Alan Záruba. Televízia Nova rokuje o distribúcii Nova Sport 3 a 4 aj s ďalšími partnermi.

Premier League pokračuje na Premier Sport

Zákazníci Telekomu neprídu ani o zápasy Premier League v najbližšej sezóne 2021-22. V tomto smere sa nič nemení, Telekom a DIGI zákazníci budú môcť sledovať zápolenie Arsenalu, Manchester United, Chelsea, FC Liverpool či Manchester City už od piatka 13. augusta 2021. 

Koniec DIGI Sport kanálov

V súvislosti s uvedenými novinkami a zaradením nových televíznych kanálov dôjde k ukončeniu vysielania DIGI Sport staníc. Športové súťaže budú presunuté na spomenuté nové kanály: Premier Sport 2, Nova Sport 3 a Nova Sport 4, ktoré vzniknú po 13. auguste 2021. Na platformách postupne dôjde k ich výmene.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.