18.04.2017, 14:25

Z Fica spravil Majstra Poriadka, z vody Coca-Colu. Flašík chce byť šéfom RTVS

Podľa vlastných slov pre Plus Jeden deň je na 90 percent rozhodnutý.

Z Fica spravil Majstra Poriadka, z vody Coca-Colu. Flašík chce byť šéfom RTVS
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Do prebiehajúceho výberového konania na pozíciu generálneho riaditeľa RTVS sa doteraz oficiálnymi vyjadreniami prihlásili súčasný riaditelia verejnoprávnych inštitúcií Václav Mika (RTVS) a Jaroslav Rezník (TASR). Podľa dnešného vydania Plus Jeden deň k nim pribudne Fedor Flašík. 

Podnikateľ, ktorého spoločnosť robila kampane pre HZDS aj SMER v jeho začiatkoch sa pre denník vyjadril, že cíti potrebu vrátiť verejnoprávnosť do Mlynskej doliny. Podľa vlastných slov je na 90% rozhodnutý, že prihlášku v stanovenom čase mediálnemu výboru parlamentu doručí. 

Flašík už raz na pozíciu kandidoval, v roku 2011 pri spájaní televízie a rozhlasu neuspel. 

​V minulom roku zaujal Flašík ospravedlnením bývalému prezidentovi Kováčovi za hodiny, ktoré odpočítavali čas jeho úradovaniu. Nainštaloval ich ešte v roku 1997, keď pracoval pre vtedajšieho politického konkurenta prezidenta Kováča, Vladimíra Mečiara. Roky o ňom koluje výrok, podľa ktorého reklamný mág dokáže z vody vyrobiť coca-colu. Pre stranu SMER robil kampane v roku 2002, súčasný premiér Fico v nich bol "Majster poriadok" a Slovensko smerovalo do EÚ s holými zadkami. 

​Termín na doručenie prihlášok je 10. mája, na druhý deň sa budú za prítomnosti členov výboru otvárať. Verejné vypočutie kandidátov je naplánované na 30. mája, každý z nich bude mať na prezentáciu 15 minút. Voľba nového generálneho riaditeľa RTVS sa v pléne Národnej rady (NR) SR uskutoční tajnou voľbou poslancov 22. júna 2017. 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.