StoryEditor

Tesco na Slovensku hlási personálne zmeny na komunikačnom oddelení

18.07.2019, 11:10
Autor:
(red)(red)
Novou manažérkou pre externú komunikáciu sa od júla 2019 stala Alexandra Sabolová.

Novou manažérkou pre externú komunikáciu sa od júla 2019 stala Alexandra Sabolová. V rámci svojej pôsobnosti sa bude venovať externej komunikácii a rozvíjaniu PR spoločnosti.

Súčasťou tímu externej komunikácie je aj Michaela Lehotská, ktorá koordinuje externú a internú komunikáciu.

Oddelenie komunikácie a kampaní v jednom z najväčších obchodných reťazcov na Slovensku Tesco naďalej riadi Veronika Bush.

Alexandra Sabolová je novou manažérkou PR a externej komunikácie spoločnosti Tesco. Úlohou Alexandry bude komunikovať s  médiami, pripravovať komunikačné stratégie a podporovať projekty spoločnosti. Pred nástupom do spoločnosti sa Alexandra venovala internej a externej komunikácii, public affairs a má tiež žurnalistickú prax.  Pôsobila v spoločnostiach Volkswagen Slovakia, Jaguar Land Rover, Adient a v denníku SME.
Vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave a Univerzite v Regensburgu. Je absolventkou digitálneho marketingu na HEC Paris a Medzinárodného programu nemeckého spolkového parlamentu. Tesco/Alexandra Sabolová

Na oddelení naďalej pracuje Michaela Lehotská, ktorá od mája nastúpila na pozíciu koordinátorky komunikácie a spolupracuje na projektoch externej a internej komunikácie. Michaela pôsobí v Tescu od roku 2018 a spája svoje začiatky s realizáciou projektov v oblasti spoločenskej zodpovednosti.
Je absolventkou masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Tesco/Michaela Lehotská Veronika Bush vedie komunikačné oddelenie Tesca na Slovensku od roku 2018. Úlohou Veroniky je riadiť komunikačné oddelenie a zastrešiť strategické otázky týkajúce sa vzťahov s médiami, komunikácie pre kolegov, vzťahov s vládou, ako aj oblasti spoločenskej zodpovednosti. Zároveň je správkyňou Nadácie Tesco. Tesco/Veronika Bush Veronika nastúpila do spoločnosti Tesco v novembri 2016 na pozíciu manažérky externých vzťahov a spoločenskej zodpovednosti (Government Affairs & CSR). Počas rokov 2011 až 2016 zastávala rôzne pozície v štátnej sfére vrátane vedúcej oddelenia európskych vzťahov či oddelenia spolupráce s krajinami V4 na Ministerstve obrany SR. Veronika vyštudovala medzinárodné vzťahy na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici a Univerzite Friedricha Schillera v Nemecku.

menuLevel = 2, menuRoute = news/kto-kam, menuAlias = kto-kam, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
30. máj 2023 05:48