Coca-Cola HBC CZ/SK / Michal Dyttert
StoryEditor

Riaditeľ komunikácie ministerstva investícií prešiel do Coca-Coly

02.11.2021, 11:35
Autor:
redred
Michal Dyttert sa stal novým riaditeľom pre korporátne záležitosti a udržateľnosť.

Spoločnosť Coca-Cola HBC Česko a Slovensko má od 1. októbra nového riaditeľa pre korporátne záležitosti a udržateľnosť. Stal sa ním Michal Dyttert, ktorý doteraz pôsobil na podobných pozíciách naprieč rôznymi spoločnosťami a sektormi v súkromnej aj verejnej sfére.

Do Coca-Cola HBC CZ/SK prichádza s viac ako dvadsaťročnými skúsenosťami v oblasti žurnalistiky, komunikácie, PR a ich riadením. Zastával vysoké pozície v spoločnostiach Provident Financial, Tesco alebo na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky.

„Mojou prioritou na novej pozícii bude otvorená komunikácia s externým prostredím a udržateľnosť značky. Coca-Cola je celosvetovou jednotkou v oblasti znalosti nápojového priemyslu. Budem pracovať na tom, aby sme na Slovensku a v Česku boli aj jednotkou v udržateľnosti,“ hovorí Dyttert.

Na pozícii riaditeľa pre korporátne záležitosti a udržateľnosť nahradil Lukáša Zapletala, ktorý sa v rámci spoločnosti presunul na pobočku v Singapure, kde teraz pôsobí ako Legal Operations Director.

„Mám dôveru v to, že Michal bude skvele zapadať do nášho tímu a rodiny Coca-Cola HBC a že pod jeho vedením bude náš lokálny tím ďalej rozvíjať priority v oblasti korporátnych záležitostí a udržateľnosti. Čakajú nás veľké úlohy, akými sú zvyšovanie podielu recyklátu v našich plastových fľašiach, zavádzanie zálohového systému na Slovensku alebo komunikácia našich významných investícií do automatizácie či zlepšovanie našej misie udržateľnosti,“ uviedol Dan Timotin, generálny riaditeľ Coca-Cola HBC Česko a Slovensko.

Kto je Michal Dyttert

Michal Dyttert vyštudoval žurnalistiku a politológiu a svoju profesijnú dráhu začal ako novinár pre súkromné i verejnoprávne médiá na Slovensku. V rokoch 2006 až 2010 bol hovorcom predsedu slovenského parlamentu. V roku 2010 oblasť médií opustil a zamieril do sveta financií – nastúpil do britskej nadnárodnej spoločnosti Provident Financial zameranú na poskytovanie spotrebiteľských úverov. Tu zodpovedal za vzťahy s verejnosťou a CSR na Slovensku aj v Českej republike.

Následne od roku 2015 pôsobil na pozícii manažéra korporátnych záležitostí v spoločnosti Tesco na Slovensku. Počas svojho pôsobenia v Tescu zdvihol Michal Dyttert popularitu iniciatívy „Beh pre život“, z ktorej sa vďaka 20 000 účastníkom stal najväčší charitatívny beh v krajine na podporu výskumu rakoviny. „Okrem iného som sa tiež zúčastnil vývoja novej produktovej rady zdravých desiat pre deti. Tie sa nakoniec dostali aj na ďalšie európske trhy, kde Tesco pôsobí,“ dopĺňa Dyttert. Do spoločnosti Coca-Cola HBC CZ/SK prichádza Michal Dyttert po ročnom pôsobení na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky, kde pracoval na pozícii riaditeľa komunikácie.

01 - Modified: 2021-10-05 15:03:42 - Feat.: 0 - Title: The Coca-Cola Company ČR a SR má nového generálneho riaditeľa 02 - Modified: 2021-08-26 12:21:23 - Feat.: 0 - Title: Coca-Cola má novú šéfku HR pre Česko a Slovensko 03 - Modified: 2021-08-10 11:05:08 - Feat.: 0 - Title: Marketingové oddelenie The Coca-Cola Company ČR/SR povedie Jakub Loos 04 - Modified: 2021-05-04 12:18:21 - Feat.: 0 - Title: Spoločnosť Coca-Cola ČR/SR má nového komerčného riaditeľa
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
28. máj 2023 22:50