StoryEditor

V Bepone vytvorili Ponožtíkov z nepotrebných ponožiek. Podporia zvieratá z útulku

23.08.2018, 19:15
Autor:
(red)(red)
Do projektu sa zapojili samotní zamestnanci spoločnosti.

Dôležitosť pomoci iným, tým, ktorí sú na ňu odkázaní, si uvedomuje veľa spoločností a svoje aktivity neraz smeruje práve na tých, ktorí o pomoc nevedia sami požiadať a naozaj ju potrebujú.

Značka BEPON, ktorá pôsobí v oblasti módneho sortimentu ponožiek, plaviek a pančúch, sa rozhodla podporiť zvieratá z útulku a svoju pomoc realizuje prostredníctvom netradičného projektu Ponožtíkovia.

Bepon

​Firma zužitkovala nepotrebné ponožky a vytvorila postavičky s príznačným názvom Ponožtíkovia. Do projektu sa zapojili samotní zamestnanci spoločnosti. Spomedzi viacerých neziskových organizácií si vybrali útulok Hafkáči, ktorému venujú finančnú čiastku získanú z predaja Ponožtíkov.

Oliver Oswald / Oteckovia

​Ambasádorom projektu je mladý herec Oliver Oswald známy zo seriálu Oteckovia, ktorý je milovníkom zvierat. „Keď ide o pomoc, nevidím dôvod prečo by som do toho nemal ísť. Pomáhať by sa malo za každých okolností a je jedno komu. V mojom prípade, keď ide o zvieratá, tak v tom vidím dvojnásobný dôvod zapojenia sa. Odjakživa mám rád zvieratá a pevne verím, že tento projekt nielenže pomôže, ale možno aj zmení život niektorým chlpatým jedincom,“ hovorí Oliver Oswald.

BEPON pripravil 400 kusov Ponožtíkov v dvoch veľkostiach – v menšej a väčšej, ktoré predáva vo svojich predajniach. Každý jeden z Ponožtíkov je unikátny a rovnako ako psíkovia v útulku čaká na svojho majiteľa, ktorý ho pomenuje a dá mu nový pekný život. Za každého predaného Ponožtíka venuje firma útulku Hafkáči sumu 10 eur.

24. máj 2022 05:35