StoryEditor

Znalosť pojmu kryptomena je medzi internetovými Slovákmi stabilne vysoká

31.08.2020, 09:10
Autor:
redred
Z prieskumu tiež vyplýva, že len štvrtina si o nich vyhľadáva ďalšie informácie.

Pojem kryptomena je v súčasnosti známy pre 84 percent Slovákom aktívnych na internete. Podľa výsledkov z rovnakého výskumu z minulých rokov teda jeho znalosť zostáva dlhodobo na približne rovnakej úrovni. Iba časť (26 percent) však téma kryptomien zaujala natoľko, aby sa o ňu zaujímali ďalej. Ani nákup týchto mien zatiaľ nie je medzi internetovými používateľmi, ktorým je pojem známy a hľadali si o ňom ďalšie informácie, rozšírený: skoro 8 z 10 z nich ešte žiadnu virtuálnu menu nenakúpilo.

Výskum uskutočnila spoločnosť Nielsen Admosphere Slovakia prostredníctvom online zberu dát na vzorke päťsto respondentov starších ako 15 rokov z aktívnej internetovej populácie Slovenského národného panela.

Kryptomena je pojem, ktorý do dnešného dňa zaznamenali viac než štyri pätiny internetových Slovákov, naopak nikdy o nej nepočulo iba 16 percent. Štvrtinu respondentov táto téma dokonca zaujala natoľko, že si o nej hľadali ďalšie informácie. V tejto skupine je väčšie zastúpenie mužov (36 percent vs. 15 percent žien) a zo vzdelanostných kategórií taktiež vysokoškolákov. 43 percent respondentov o téme kryptomien už počulo, ale nezaujímajú ju, a 15 percent deklaruje, že ich síce táto téma zaujíma, ale ďalšie informácie si o nej nevyhľadali.

Nielsen Admosphere Slovakia

​V porovnaní s predchádzajúcimi rokmi, kedy Nielsen Admosphere Slovakia tento výskum realizoval tiež, je zrejmé, že znalosť pojmu kryptomena v slovenskej internetovej populácií sa nijak nezvyšuje. O 11 percentuálnych bodov ale od minulého roka pribudlo tých, ktorí o téme síce počuli, ale nezaujíma ich a zároveň o 8 percentuálnych bodov ubudlo ľudí, ktorí pojem poznajú a téma ich zaujíma, ale žiadne informácie si o nich sami nevyhľadali.

A koľko respondentov už nejakú virtuálnu menu niekedy nakúpilo? Z tých, ktorí vedia, čo kryptomeny sú a zároveň si o nich aktívne hľadali informácie, ich jednorazovo nakúpilo 17 percent opýtaných; pravidelne ich nakupujú iba 4 percentá.

01 - Modified: 2019-10-14 10:57:14 - Feat.: 0 - Title: Kryptomena Facebooku je v ohrození. Chrbtom sa k nej otočili ďalší významní hráči 02 - Modified: 2020-06-02 18:07:33 - Feat.: 0 - Title: Cena bitcoinu vzrástla nad 10-tisíc dolárov. Je najvyššia od polovice februára
01 - Modified: 2018-01-05 10:46:00 - Feat.: - Title: Vyhľadávaniu v Google vlani kraľovali kryptomeny. Najmä Bitcoin
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
06. jún 2023 12:13