StoryEditor

ADC Europe: Výzva na posielanie prihlášok je otvorená. Poznáme aj mená slovenských porotcov

22.09.2022, 08:32

Prihlášky do prestížnej európskej súťaže reklamy treba poslať do 14. októbra. 

Za Slovensko zasadne do Interactive & Mobile poroty kreatívny riaditeľ THIS IS LOCCO Juraj Kováč. Freelancerka Katarína Králiková bude hodnotiť kategóriu Design. 

31. ročník ADCE Awards sa bude niesť v znamení podpory ukrajinských agentúr. Organizátori im dali za úlohu urobiť kampaň na súťaž a všetky ukrajinské diela sa budú môcť hlásiť bezplatne. 

Internú súťaž spomedzi troch agentúr vyhrala Leo Burnett Ukraine s návrhom  „Veľké myšlienky spájajú Európu“. 

Equal Star

Novinkou aktuálneho ročníka je kategória, ktorá podporuje inklúziu, rodovú rovnosť a bojuje proti všetkým formám diskriminácie. Cieľom Equal Star je osláviť kreativitu prekonávajúcu stereotypy. 

Výzva na predkladanie prihlášok je už otvorená, konečný termín registrácie je 14. október. Následne, na konci novembra zasadne porota zložená z medzinárodných kretívcov a dizajnérov. Do Barcelony vycestujú aj slovenskí zástupcovia Juraj Kováč a Katarína Králiková. 

Mená víťazov sa dozvieme 2. decembra. Posledné informácie hovoria, že prezentácie prihlášok aj odovzdávanie cien prebehne opäť online. 

Keďže sme po Zlatom klinci, už dnes vieme povedať, ktoré práce sa môžu do ADCE Awards prihásiť za zvýhodnených podmienok. Držitelia Zlatého klinca majú vstup bezplatný, tí, ktorí získali strieborné, bronzové a shortlisty môžu využiť poplatok za zníženú cenu. 

image

Zlaté klince 2022 sú rozdané. Toto je najlepšia slovenská reklama

 

O Art director Club of Europe 

ADCE Awards má cieľ inšpirovať, vzdelávať a zjednocovať. Ide o platformu, ktorá umožňuje tvorivej komunite spájať sa, podporovať a oslavovať kreativitu. Spája kreatívcov z celej Európy aj mimo nej. Ide o medzinárodne uznávaný hlas a autoritu v oblasti európskej reklamy a dizajnu. Táto komunita verí, že výsledkom rôznorodosti, prepájania a spolupráce kreatívcov môžu vzniknúť návody na riešenia zložitých spoločenských problémov.

Ide o neziskové združenie, ktoré spája 22 profesionálnych klubov a asociácií z 21 európskych krajín. 

Detaily k aktuálnemu ročníku nájdete na tomto mieste. 

 

01 - Modified: 2022-09-21 15:51:13 - Feat.: 0 - Title: Český porotca o Zlatom klinci: Skladám klobúk a tlieskam vašej odvahe a otvorenej mysli 02 - Modified: 2022-09-21 05:46:32 - Feat.: 0 - Title: Igor Majkút: Neziskový sektor dominoval na Zlatom klinci zaslúžene 03 - Modified: 2022-09-17 14:42:20 - Feat.: 0 - Title: Zlatý klinec 2022: Dobrých prác už máme toľko, že ich nepovažujeme za výnimočné
01 - Modified: 2018-11-13 09:28:26 - Feat.: - Title: TRIAD opäť boduje so 17. novembrom. Tentokrát v Barcelone
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. september 2023 17:34