StoryEditor

CREATIVE PRO ide robiť biznis na Balkán. Spája sa s veľkou slovinskou agentúrou

  • Plány a vízie, ako sa stať jednou z najväčších prepojených kooperujúcich skupín na európskom trhu, predstavia zakladateľ CREATIVE PRO Štefan Kozák a jeho nový biznis partner Gorazd Čad.
  • Eventová & live comm agentúra nie je na trhu žiadnym nováčikom. Pôsobí tu už od roku 2005. Aktuálne buduje partnerstvo s renomovanou slovinskou agentúrou Toleranca Marketing a spoločne chcú rozšíriť biznis na územie Balkánu. 
  • V čom vidia potenciál budovania nového partnerstva? 
  • Otvárajú novú agentúru alebo fúziu dvoch súčasných? 

 

 

Ako sa zrodila myšlienka slovensko-slovinskej „Adriatic“ spolupráce?

Štefan: Koncepcia CREATIVE GROUP bola vždy postavená na stratégii dvoch krídel. Jedno sme vybudovali v regióne V4, pokrývajúc trhy Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska. Aby sme však mohli lietať, potrebujeme krídla dve. Už od začiatku sme vnímali potenciál v balkánskom regióne a premýšľali sme, ako sa tam etablovať. Otvorili sme rokovania s lokálnymi partnermi aj zo skupiny 27Names (poznámka – sieť nezávislých eventových agentúr v Európe) o tom, ako pokryť tento región, no nakoniec sme hľadali mimo tejto siete. Gorazd Čad je v event a live marketingu známa a vážená osobnosť.

Z brandže sa poznáme už dlhšie, takže bolo prirodzené, že som svoju prvotnú víziu predstavil aj jemu. Keď sme začali diskutovať o príležitostiach, pripomínalo to prvé rande (smiech).

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 90% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
05. jún 2023 12:40