StoryEditor

EFFIE Awards Slovakia 2023 spustila registráciu do súťaže

20.11.2023, 13:33
Autor:
redred

Tento rok súťaž prináša viaceré zmeny, vrátane posunu termínu vyhlásenia výsledkov na 9. februára 2024. V tomto termíne sa uskutoční aj odovzdanie ocenenia Agentúra roka 2023.

Prehliadka najvýznamnejších marketingových kampaní roka. Aj tak by sa dala charakterizovať súťaž EFFIE. Čo nás čaká tento rok v slovenskom kole, z ktorého víťazi a držitelia zlatej EFFIE postupujú do globálneho kola súťaže?

Organizátori sa rozhodli rozšíriť súťažné kategórie o novú kategóriu EFFIE for GOOD, ktorá obsahuje dve subkategórie:

  • BRANDS - ESG projekty komerčných značiek,
  • NON-PROFIT - komunikácia tretieho sektora.

Do tohto ročníka súťaže je možné prihlásiť reklamné kampane, ktoré prebiehali od 1. novembra 2022 do 31. októbra 2023. Späť sa vracia možnosť prihlásiť do súťaže komerčné kampane viac ako raz, konkrétne maximálne dvakrát do produktovej a/alebo špeciálnej kategórie.

image

Effie Awards Slovakia 2023.

Faceliftom si prešla aj prihláška súťažných prác, ktorá sa rozšírila čo do počtu slov, tak aj do vyplňovaných polí. Prihlasovatelia získajú viac priestoru na prezentáciu svojich nápadov, strategického myslenia aj meraných výsledkov. Čo sa do prihlášky nedostane už neodznie nikde inde, pretože verejné prezentácie shortlistovaných kampaní boli zrušené.

Všetky zmeny sú výsledkom opakovanej diskusie a sme presvedčení, že budú pre súťaž ako aj pre prihlasovateľov prínosom. Zároveň ide o nevyhnutný krok smerom k štandardizácii a trendom v nadnárodných formátoch, kde radi vidíme umiestnenia slovenských reklamných prác. Dúfajme, že sa to bude dariť ešte viac, “ hovorí za organizátora súťaže Silvia Cyprichová, výkonná riaditeľka Klubu reklamných agentúr Slovenska.

Výnimočné digitálne kampane, presvedčivé televízne reklamy alebo inovatívne stratégie, ktoré priniesli excelentné výsledky je možné prihlasovať do 8. decembra 2023. Prvá zvýhodnená uzávierka súťažných prác je už 1. decembra 2023.

image

Effie Awards Slovakia 2023.

Proces hodnotenia v troch bodovaných oblastiach: IDEA a STRATÉGIA, EXEKÚCIA a VÝSLEDKY odštartuje už 13. decembra 2023. Do poroty zasadne viac ako 20 odborníkov z reklamných a mediálnych agentúr, ale aj zadávateľov a špecialistov marketingovej komunikácie v dvoch súťažných porotách.

Slovenských branžových profesionálov sa Klubu reklamných agentúr Slovenska darí exportovať aj do nadnárodných porôt. Napríklad v roku 2023 do poroty EFFIE EUROPE zasadli Milada Halová a Alena Popovičová (Tatrabanka), Radovan Pokojný (KIA Slovakia) a Patrícia Čertek (Zaraguza).

Predstavenie najefektívnejších kampaní roka Effie Awards Slovakia 2023 a vyhlásenie víťazov Agentúry roka 2023 sa uskutoční 9. februára 2024.

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
20. november 2023 13:35