StoryEditor

Fico, Danko a Bugár sa stretli kvôli rozpočtu. Médiá o tom neinformovali

21.09.2017, 12:45
V dodatku Koaličnej zmluvy, ktorý lídri predstavili 11. septembra je okrem iného aj informácia, že sa budú pravidelne stretávať na Koaličnej rade a informovať médiá.

Lídri koaličných strán neinformovali po stretnutí médiá. Ako píše portál webnoviny, premiér Robert Fico, šéf SNS Andrej Danko a predseda Most-Híd Béla Bugár sa mali stretnúť na tajnom rokovaní v stredu. Témou tajného stretnutia mal byť podľa portálu štátny rozpočet pre rok 2018.

V dodatku Koaličnej zmluvy, ktorý lídri predstavili 11. septembra je okrem iného aj informácia, že sa budú pravidelne stretávať na Koaličnej rade. V dodatku sa však nachádza, že sa stretnú najmenej dvakrát do mesiaca, spravidla v pondelok. Informácia o tom, že budú informovať médiá, sa v dodatku nenachádza.

Stretnutia lídrov každý týždeň požadovala od začiatku augusta SNS. Dôvodom bolo, aby boli všetky strany infromované o tom, čo sa bude prerokuvávať na zasadnutí vlády, ktoré býva v stredu.

Na dodatku ku Koaličnej zmluve pracoval trojčlenný tím. Bol v ňom vedúci Úradu vlády Igor Federič, za Most-Híd podpredseda strany Ábel Ravasz a za národniarov predseda poslaneckého klubu Tibor Bernaťák.

Dodatok ku Koaličnej zmluve Dodatok ku Koaličnej zmluve HN

Dodatok ku Koaličnej zmluve Dodatok ku Koaličnej zmluve HN

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
14. jún 2025 18:46