TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Víkendové politické relácie: Premiér bude hosťom v TA3, poslanci budú diskutovať v Markíze a RTVS

29.10.2021, 17:45
Autor:
hrnhrn
Prinášame prehľad tém a hostí vo víkendových politických diskusiách v RTVS, na Markíze a TA3.

Hlavnou témou týždňa sú medializované informácie z uniknutých videozáznamov z poľovníckej chaty, na ktorých sú zachytení Robert Fico, Robert Kaliňák, Miroslav Bödör či advokát Marek Para. Diskutovať o nej budú aj politici vo víkendových politických reláciách.

Zaoberať sa budú aj politickou a odbornou dohodou pri nastavení a presadení dôležitých reforiem. Zmeny v súdnej mape, národných parkoch a nemocniciach aj naďalej blokuje Boris Kollár.

Hosťami rozhlasových Sobotných dialógov budú 30. októbra od 12:10 predsedníčka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková (SaS) a podpredsedníčka strany Hlas-SD Zuzana Dolinková. Moderátorka Marta Jančkárová bude s poslankyňami diskutovať o nastavených pravidlách podľa covidového automatu, záujme o očkovanie či optimalizácii siete nemocníc.

Hosťom prvej časti nedeľnej relácie V politike na TA3 bude premiér Eduard Heger (OĽaNO). Hlavné témy týždňa s ním preberie moderátor Rastislav Iliev. V druhej časti relácie bude o aktuálnej politickej a spoločenskej situácii diskutovať Silvia Porubänová, riaditeľka Slovenského národného strediska pre ľudské práva a politológ Jozef Lenč z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

V relácii O 5 minút 12 sa stretnú predseda ústavnoprávneho výboru Milan Vetrák (OĽaNO) a člen tohto výboru Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Hlavnými témami relácie budú uniknuté nahrávky zo stretnutí politikov, právnikov a podnikateľov, a tiež novelizácia zákona o štátnej službe a zmeny týkajúce sa policajtov. Reláciu moderuje Marek Makara.

Moderátor Michal Kovačič pozval do relácie Na telo predsedníčku zdravotníckeho výboru Janu Bittó Cigánikovú (SaS), predsedu poslaneckého klubu OĽaNO Michala Šipoša a poslanca Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD). Okrem už spomenutých tém sa budú venovať aj zhoršovaniu situácie v tretej vlne pandémie. Väčšina okresov bude od pondelka bordovo-čierna a zároveň máme tretí najnižší počet kompletne zaočkovaných ľudí v Európskej únii.

Na telo prinesie aj výsledky exkluzívneho prieskumu agentúry FOCUS o aktuálnych preferenciách politických zoskupení.

.

01 - Modified: 2023-03-17 11:43:22 - Feat.: - Title: Vieme prví: Marek Makara má skončiť v O 5 minút 12 02 - Modified: 2022-05-13 16:26:18 - Feat.: - Title: Víkendové politické relácie: Matovič, Fico či Kollár o protiinflačných opatreniach a ich financovaní 03 - Modified: 2022-05-06 16:45:45 - Feat.: - Title: Víkendové politické relácie: Diskutovať prídu prezidentka, Kollár aj Pellegrini 04 - Modified: 2022-05-05 16:48:31 - Feat.: - Title: Prezidentka bude hostkou relácie Na hrane 05 - Modified: 2022-04-29 16:33:34 - Feat.: - Title: Víkendové politické relácie: Duel Fica s Krajniakom, ale aj Matovič či Šeliga
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. jún 2023 05:46