Marián KočnerTASR/J. Kotian
StoryEditor

Novinár tvrdí, že sa mu Kočner vyhrážal a podal trestné oznámenie. NAKA konala už skôr

01.06.2018, 13:56
Autor:
(pš)(pš)
NAKA začala vyšetrovať na základe medializovaných informácií.

Vo štvrtok priniesli viaceré médiá informáciu o tom, že podnikateľ Marián Kočner sa opäť vyhrážal novinárovi. Tentoraz ide o novinára denníka SME Adama Valčeka, ktorý spolu s redaktorkou týždenníka Trend Zuzanou Petkovou, pripravuje reportáž o kauze Technopol, kde mal podnikateľ Kočner získať pol milióna eur. 

Kočner o novinároch:

​Kočnerova reakcia bola neadektvátna - novinárovi odpísal, že viac "verí židojašterom ako mainstremovým médiám". Kontroverzný podnikateľ takto reagoval na prebiehajúcu kampaň denníka SME. Novinár neskôr dostal od podnikateľa ďalší mail, v ktorom boli otázky pre „pripravovaný portál o novinároch hlavného prúdu“. Tie sa týkali súkromia a intímneho života reportéra denníka SME. Redakcia tento počin vyhodnotila ako zastrašovanie novinára.

Polícia SR na svojom profile informovala, že sa pustila do vyšetrovania vyhrážok novinára SME. "Národná kriminálna agentúra proaktívne na základe medializovaných informácií začala konať. Policajti osobne kontaktovali poškodeného novinára a spísali o veci záznam. V danej veci budú pokračovať ďalšie kroky v zmysle platnej legislatívy," uviedla Polícia SR na svojej stránke.

Denník N následne informoval, že Valček podal na generálnej prokuratúre trestné oznámenie. 

Marián Kočner sa v minulosti vyhrážal práve zavraždenému Jánovi Kuciakovi. V telefóne mu povedal, že bude hľadať špinu na Kuciakovu rodinu a potom ju zverejní. 

01 - Modified: 2021-09-16 15:23:31 - Feat.: - Title: Zomrel bývalý dlhoročný fotograf SME Pavol Majer 02 - Modified: 2021-04-22 14:55:00 - Feat.: - Title: Príbeh Penty v Petit Presse sa skončil: vydavateľstvo má nového vlastníka. Investičná skupina z vydavateľstva definitívne odchádza 03 - Modified: 2018-10-22 09:36:06 - Feat.: - Title: Ká ako Kuciak, Ká ako Kočner. Relácia Reportéri sa bude venovať vražde novinára 04 - Modified: 2018-05-14 09:05:33 - Feat.: - Title: Markíza žaluje Ruska a Kočnera. Mali falšovať zmenky
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
28. marec 2023 16:56