StoryEditor

HBO získalo Jima Carreyho. Predstaví sa v novom seriáli

20.06.2018, 11:52
Autor:
hrnhrn
Komediálny seriál Kidding uvedie HBO od 10. septembra.

Jim Carrey sa opäť stretáva s režisérom Michelom Gondrym. V novom komediálnom seriáli Kidding (K smiechu) sa predstaví v seriálovej úlohe po viac ako dvadsiatich rokoch. 

Držiteľ Zlatého glóbusu Jim Carrey nakrúcal s oscarovým režisérom Michelom Gondrym v roku 2004 film Večný svit nepoškvrnenej mysle, kde hral hlavnú úlohu spolu s Kate Winslet. 

Kidding (K smiechu) rozpráva príbeh o Jeffovi alebo pánovi Picklesovi (Jim Carrey), ikone detských televíznych relácií, ktorý bol vo svojej dobe pre veľa mladých Američanov a ich rodičov, ktorí s ním vyrástli, stelesnením láskavosti a múdrosti. Lenže všetko má svoj koniec a Jeffovi začnú ubúdať fanúšikovia. On nie je schopný vymyslieť žiadnu ďalšiu rozprávku, príbeh alebo bábku, ktorá by publikum zaujala a pomohla mu krízu prekonať. Výsledok: Láskavý muž v krutom svete čelí strate svojej príčetnosti. Vtipné i dojemné zároveň.

V seriáli ďalej hrajú na Oscara, Emmy i Zlatý glóbus nominovaný Frank Langella (Duel Frost / Nixon), na Oscara, Emmy i Zlatý glóbus nominovaná Catherine Keener (seriál HBO Nájdite mi hrdinu, Uteč) a Judy Greer (Married).

Jeff odmieta byť naďalej súčasťou mašinérie, ktorá sa volá Mr. Pickles 'Puppet Time, a nechce čeliť tlaku, ktorý naň vyvíja výkonný producent Seb (Frank Langella). Ten má obavu o Jeffov psychický stav, ktorý by mohol ohroziť ďalšiu existenciu impéria, ktoré sa im spoločne podarilo vybudovať. Preto začína vymýšľať inú šou, v ktorej Jeff už nefiguruje. Hlavná dizajnérka bábok Deidre (Keener) sa zase stretáva s osobnými a profesijnými problémami. Judy Greer hrá Jeffovu odcudzenú manželku a Cole Allen sa predstaví ako ich syn. V seriáli sa tiež objaví Justin Kirk (Tráva) a Ginger Gonzaga (K smrti trápny).

Producentom seriálu je Daveom Holstein (Tráva, Vychovávať Hope), ktorý napísal úvodnú časť a je zároveň aj jeho showrunnerom. Seriál produkoval aj Michel Gondry, ktorý režíroval aj niekoľko častí vrátane prvej. Ďalšími producentmi sú Jim Carrey, Michael Aguilar (K smrti trápny), Robert Benabib (Tráva), Raff Adlane (Zelený sršeň), na Emmy nominovaný Jason Bateman (Arrested Development) a Jim Garavente (Sprostosti).

Novinka z produkcie Showtime bude mať na HBO GO premiéru 10. septembra (10 častí po 30 minútach).

23. máj 2022 19:10