TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Víkendové politické diskusie: Prvýkrát príde diskutovať minister Korčok. V dueli sa stretne s Ficom

14.01.2022, 16:00
Autor:
hrnhrn
Prinášame prehľad hostí a tém vo víkendových politických diskusiách v RTVS, na Markíze a TA3.

Hlavnou témou víkendových politických diskusií bude nastavenie dohody o obrannej spolupráci s USA, ktorú vláda schválila, proti je ale opozícia, ktorá chce k schváleniu zmluvy vyhlásiť referendum. Politici budú diskutovať aj o nových opatreniach v súvislosti s omikronom a udržateľnosti preočkovávania.

Hosťom Sobotných dialógov v Rádiu Slovensku bude premiér Eduard Heger (OĽaNO). Témami relácie budú riadenie štátu a stabilita koalície, ale aj snahy o predčasné voľby či aktuálny pandemický vývoj. Reláciu moderuje Marta Jančkárová.

Do televíznej diskusie O 5 minút 12 prídu v nedeľu diskutovať minister zahraničia Ivan Korčok (nominant SaS) a predseda Smeru-SD Robert Fico. Minister Korčok je prvýkrát hosťom v politickej diskusii.

Hlavnou témou relácie bude nastavenie dohody o obrannej spolupráci s USA. Moderátor Marek Makara bude so svojimi hosťami diskutovať  aj o o bezpečnostnej situácii, možnosti deeskalácie napätia v rusko-ukrajinskom pohraničí či rozširovaní NATO.

O obrannej zmluve s USA prídu do relácie Na telo diskutovať minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) a poslanec Juraj Blanár (Smer-SD). Moderátor Michal Kovačič bude s politikmi diskutovať aj o pandemickej situácii a nových opatreniach v súvislosti s omikronom.

Aktualizácia: Na TA3 budú hosťami relácie V politike minister hospodárstva Richard Sulík (SaS), predseda výboru pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa (OĽaNO) a člen predsedníctva Smeru-SD Robert Kaliňák. Reláciu moderuje Rastislav Iliev.

23. máj 2022 01:09