archív
StoryEditor

Víkendové politické diskusie: Pellegrini je v karanténe, nahradí ho Remišová

21.01.2022, 16:20
Autor:
hrnhrn
Prinášame prehľad tém a hostí vo víkendových politických diskusiách v RTVS, na Markíze a TA3.

Víkendové politické diskusie sa budú venovať dvom hlavným témam. Prvou bude vývoj pandemickej situácie a nové opatrenia v súvislosti s omikronom. Druhou budú pretrvávajúce rozpory pri podpise obrannej dohody s USA, ktorú už podporila aj prezidentka.

Hosťami Sobotných dialógov na Rádiu Slovensko budú v sobotu, 22. januára od 12.10 hod. poslanci Juraj Šeliga (Za ľudí) a Richard Takáč zo Smeru-SD. Témami diskusie budú nové pandemické opatrenia a presadzovanie ďalších reforiem. Reláciu moderuje Marta Jančkárová.

V nedeľu prídu do TA3 do relácie V politike diskutovať minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) a predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini. Hlavnou témou relácie budú rozpory pri podpise obrannej dohody s USA.

Aktualizácia: Peter Pellegrini sa diskusie nezúčastní. Na sociálnej sieti oznámil, že je v karanténe. V piatok bol v kontakte s osobou, ktorá mu o deň neskôr oznámila, že je pozitívna.„Do pondelka som zrušil celý svoj program, pretože nechcem nikoho ohroziť. V pondelok pôjdem na PCR test. Verím, že bude negatívny,“ dodal.

Televízia TA3 oznámila na webe, že pozvanie do nedeľnej relácie promptne prijala ministerka pre investície Veronika Remišová (Za ľudí). V druhej časti bude o aktuálnej situácii v súvislosti so šírením omikronu hovoriť Boris Klempa – virológ z Biomedicínskeho centra SAV.

Do relácie O 5 minút 12 prídu diskutovať predseda výboru pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa (OĽaNO) a člen ústavnoprávneho výboru Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Moderátor Marek Makara bude s politikmi diskutovať najmä o obrannej dohode s USA a výbere policajného prezidenta. 

V relácii Na telo sa bude Michal Kovačič rozprávať s ministrom školstva Branislavom Gröhlingom (SaS) a poslancom parlamentu Richardom Rašim (Hlas-SD). Témou budú najmä nové opatrenia v súvislosti s omikronom. Vláda prispôsobuje pravidlá situácii a nevylučuje ani skrátenie karantény pre nakazených. Podľa opozície sú návrhy chaotické a chýba im opora v lekárskych výskumoch či skúsenostiach zo zahraničia.

20. máj 2022 19:32