StoryEditor

Šéf Ringieru na Slovensku sa rozhodol odstúpiť

14.06.2019, 13:35
Autor:
TSTS
Ringier Axel Springer na Slovensku preberie v septembri nový manažment.

Od 1.septembra 2019, preberú riadenie Ringier Axel Springer SK dvaja členovia predstavenstva spoločnosti. Michal Maruška, ktorý sa stane novým Chief Operations Officer (COO) a Peter Hollý, ktorý bude naďalej zastávať pozíciu Chief Financial Officer (CFO), budú spoločne riadiť vydavateľstvo. Doterajší CEO spoločnosti Milan Dubec, sa rozhodol odstúpiť a zostane akcionárom spoločnosti.

Michal Maruška zo svojej novej pozície zastreší operatívne riadenie spoločnosti, kým Peter Hollý z pozície CFO bude naďalej zodpovedný za hospodárenie a finančné výsledky vydavateľstva. Po 22 rokoch od založenia Azet.sk a úspešného budovania a riadenia najväčšieho digitálneho vydavateľstva Ringier Axel Springer na Slovensku, sa Milan Dubec rozhodol odísť z aktívneho riadenia spoločnosti.

Milan Dubec, CEO Ringier Axel Springer SK: „Bola to úžasná jazda a chcem sa poďakovať každému, kto bol jej súčasťou. Vybudovali sme výnimočné produkty a skvelú firmu, o ktorej som pred vyše dvadsiatimi rokmi len sníval. Stále ostávam súčasťou tohto sna, aj keď už len ako akcionár. Som rád, že za tie roky vyrástli vo firme šikovní manažéri, ktorým môžem riadenie firmy prenechať. Michal Maruška aj Peter Hollý majú moju plnú dôveru a zabezpečia kontinuitu našich hodnôt a pozícií na trhu. Pre mňa nastal čas trocha si oddýchnuť, stráviť viac času s rodinou a priateľmi, a venovať sa ostatným podnikateľským aktivitám.“

Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Media AG: “Chcel by som sa poďakovať Milanovi Dubcovi za obrovský prínos pre rozvoj Ringier Axel Springer na Slovensku. Spolu so svojim tímom vytvoril úspešnú spoločnosť, ktorá je dnes jednotkou slovenského internetu a len za minulý rok jej tržby narástli v dvojciferných číslach. Teším sa na ďalší rozvoj spoločnosti spolu s Michalom Maruškom a Petrom Hollým. Zároveň som veľmi rád, že môžeme stavať na našich interných skúsenostiach a vybrať si nové vedenie z vnútra našej firmy.”

Milan Dubec založil spoločnosť Azet.sk, ktorá sa rýchlo stala jednotkou slovenského internetu. V roku 2010 sa Ringier Axel Springer Slovakia stal majoritným akcionárom Azet.sk. V roku 2015 bol Milan Dubec vymenovaný za CEO Ringier Axel Springer Slovakia a Azet.sk sa zlúčil s Ringier Axel Springer Slovakia.

Milan Dubec založil množstvo najpopulárnejších slovenských webov a služieb, ktoré sú v súčasnosti lídrami vo svojich segmentoch ako Aktuality.sk, Pokec.sk, Azet.sk. Riadil aj spustenie inzertných portálov Autobazar.sk a Nehnuteľnosti.sk. Posledným veľkým projektom bolo Bistro.sk, ktoré sa stalo najväčšou online donáškovou službou jedla na Slovensku. Počas jeho manažmentu bola dokončená akvizícia inzertných portálov Autobazar.EU, Reality.sk a TopReality.sk.

Milan Dubec

Michal Maruška, ktorý sa stane novým COO, pracuje v spoločnosti Ringier Axel Springer viac ako 12 rokov. Od roku 2018 zastáva pozíciu obchodného riaditeľa. Predtým pôsobil ako Head of Programmatic a Senior Manager pre online reklamu / programmatic. Na začiatku svojej kariéry v Azete, mal ako Key Account Manager na starosti kľúčových klientov.

Michal Maruška

Peter Hollý pôsobí od roku 2015 ako Chief Financial Officer Ringier Axel Springer na Slovensko. Zároveň je aj členom predstavenstva a štatutárom spoločnosti. Pred príchodom do Ringier Axel Springer, pôsobil ako Senior Audit Manager v Ernst & Young. Podobnú pozíciu zastával aj v spoločnostiach Deloitte a Arthur Andersen.

Peter Hollý

01 - Modified: 2021-07-16 11:19:31 - Feat.: - Title: Ringier Axel Springer predáva Bistro.sk 02 - Modified: 2021-02-03 10:53:44 - Feat.: - Title: Ringier Axel Springer SK má nové vedenie spoločnosti 03 - Modified: 2019-08-08 12:02:50 - Feat.: - Title: Vydavateľstvo Ringier bude mať novú obchodnú riaditeľku
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
29. máj 2023 19:09