StoryEditor

Marcové tipy HBO: Westworld 3, Toy Story 4 či Spiderman: Ďaleko od domova

20.03.2020, 12:00
Autor:
redred
Prinášame programové tipy HBO GO a HBO na mesiac marec.

Westworld III

Populárny seriál, ktorý vo svojich dvoch doterajších sériách získal nominácie hneď na štyri Zlaté glóbusy, sa nechal inšpirovať rovnomenným filmom z roku 1973, ktorý napísal a nakrútil Michael Crichton.

Táto temná odysea nás zavedie do začiatku umelého vedomia a evolúcie hriechu. Westworld nám predstavuje svet, v ktorom je možné splniť každú ľudskú túžbu, či už ušľachtilú, alebo zvrhlú. Seriál očami realistických robotických bytostí odhaľuje samotnú podstatu človečenstva a skúma hranice exotického sveta zasadeného do priesečníka blízkej budúcnosti a minulosti, s ktorou je možné voľne manipulovať.

V starostlivo navrhnutom a rafinovane skonštruovanom parku sa návštevníkom otvára jedinečný svet, kde sa každý môže stať tým, kým odjakživa túžil byť. Žiadne pravidlá, žiadne zákony, žiadne právne postihy. Svet bez hraníc. Nová séria bude mať premiéru na HBO GO a HBO od pondelka 16. marca.

Spider-Man: Ďaleko od domova

Peter Parker (Tom Holland) sa vracia v ďalšej kapitole filmovej série Spider-Man: Homecoming - tentoraz sa vydáva s kamarátmi Nedom, MJ a ďalšími na prázdniny do Európy. Petrov plán nechať na pár týždňov superhrdinstvo a užívať si však je nereálny, pretože Spider-Manovi skríži cestu agent Nick Fury.

Sprisahanie proti Amerike / The Plot Against Amerika

V alternatívnej verzii dejín USA za druhej svetovej vojny sleduje chudobná židovská rodina z New Jersey politický vzostup Charlesa Lindbergha, slávneho letca a populistického rasistu, ktorý sa chopí prezidentského úradu a nasmeruje Ameriku k fašizmu.

Šesťdielna miniséria natočená na motívy rovnomenného románu spisovateľa Philipa Rotha, ponúka alternatívnu verziu k samotným dejinám Spojených štátov. Príbeh začína v roku 1940, kedy Amerika stojí pred prezidentskými voľbami. Už po dve volebné obdobia je úspešný demokrat a profesionálny politik Franklin Roosevelt náhle ohrozený politickým outsiderom.

Lindbergh sa pred trinástimi rokmi preslávil svojím legendárnym preletom cez Atlantik a mnoho Američanov ho preto považuje za jedného z najväčších národných hrdinov. Premiéra od 17. marca, každý týždeň nová časť na HBO GO a HBO.

Toy Story 4

Kto by to bol povedal, že od premiéry prvého Príbehu hračiek uplynulo štvrť storočia. Jeho hrdina, kovboj Woody, vždy dobre vedel, čo je zmyslom jeho života: chrániť svoje dieťa a starať sa o neho, či už to je chlapček Andy, alebo dievčatko Bonnie. Práve Bonnie si prinesie do izbičky novú hračku vyrobenú z odpadkov, ktorá si myslí, že patrí do koša!

A tak sa jej Woody rozhodne vysvetliť, čo to znamená, byť hračkou. Bonnie vezme gang hračiek na rodinný výlet plný dobrodružstiev. Čerstvý držiteľ Oscara za najlepší animák minulého roka má HBO a HBO Go premiéru 22. marca.

Nula Nula Nula / Zero Zero Zero

Taliansky seriál odhaľuje temné tajomstvá svetového obchodu s kokaínom, a to od jeho výroby, až po dodanie na miesta konečnej spotreby. Je to cesta do hlbín prepracovaného systému, ktorý sa vyznačuje násilím a krutosťou, ale aj vysokou odbornosťou, zručnosťou a predstavivosťou.

Od džungle po mrakodrapy, od Mexika po Paríž, cez rovníkovú Afriku, krajiny Maghrebu i Kalábriu. Príbeh o svete obývanom zločincami a biznismenmi, zúfalými ľuďmi aj milionármi, kde je všetko prepojené neviditeľnou lajnou kokaínu.

V tejto neľútostnej mocenskej vojne všetci zúčastnení, od malých lokálnych dílerov, až po kmotrov najvplyvnejších zločineckých organizácií bojujú a riskujú životy. Označenie 000 sa používa pre najkvalitnejšie taliansku múku, Zero Zero Zero (Nula Nula Nula) je označenie pre najkvalitnejší kokaín.

Čierny pondelok II

Vydajte sa späť do 19. októbra roku 1987 - čiže do čierneho pondelka, najhoršieho akciového krachu v dejinách Wall Street. Celú dobu nikto netušil, kto ho spôsobil...až doteraz. Toto je príbeh o tom, ako sa skupina outsiderov stretla s klubom zaslúžilých titanov z Wall Street a spôsobila zrútenie najväčšieho finančného systému na svete, prerazenie skleneného stropu aj haváriu limuzíny Lamborghini.

Rodičia / Breeders

Nový komediálny seriál (plný neoceniteľných hlášok typu: "Dôvod, prečo som si s tebou urobila deti je, že si úplný protiklad môjho otca!" skúma paradox, ktorý každý rodič dobre pozná, aj keď to nikdy neprizná - za svoje deti by ste bez váhania položili život, ale často zároveň prichádza chuť ich zabiť.

Starostlivý otec Paul (znamenitý Martin Freeman, úplne iný ako v Sherlockovi) zistí, že nie je tak celkom mužom, za akého sa vždy považoval. Jeho partnerkou vo zdolávaní rodičovstva je majiteľka nahrávacieho štúdia Ally (Daisy Haggard), ktorá ho dokáže rozosmiať a tiež zvláda čítať deťom a popri tom spať. Tí dvaja sa snažia zvládnuť prácu na plný úväzok, starať sa o starnúcich rodičov, splácať hypotéku, riešiť manželské rozpory a vychovávať svoje malé milé a neznesiteľné deti: Luka a Avu.

Leví kráľ

Celkom nový Leví kráľ od štúdia Disney (a režiséra úchvatnej Knihy džunglí, Jona Favreaua) sa odohráva v africkej savane, kde sa narodil budúci panovník všetkého živého. Malý leví princ Simba zbožňuje svojho otca, kráľa Mufasa, a pripravuje sa na vládnutie. Avšak nie všetci sa z neho radujú. Mufasov brat Scar, pôvodné následník trónu, spriada temné plány. Súboj o leviu skalu po nečakanej tragédii skončí Simbovým vyhnanstvom.

Za pomoci dvoch nových priateľov musí Simba dospieť a stať sa tým, kým je mu súdené byť... Najmodernejšie technológie fantasticky oživujú hrdinu známeho z pôvodného Levieho kráľa z roku 1994, oceneného dvomi Oscarmi a nadšením diváctva aj filmových kritikov.

01 - Modified: 2020-03-30 11:59:15 - Feat.: 0 - Title: Programové tipy HBO na apríl: Vtedy v Hollywoode, Lego príbeh 2 či Bludné kruhy 02 - Modified: 2020-03-19 09:35:37 - Feat.: 0 - Title: Dokument Colectiv stojí v tejto dobe za zhliadnutie. Odkrýva obrovské podvody v rumunskom zdravotníctve 03 - Modified: 2020-01-28 09:05:05 - Feat.: 0 - Title: Seriálové novinky na HBO: Lákadlom tohto roka je dráma s Nicole Kidman 04 - Modified: 2020-01-25 19:39:45 - Feat.: 0 - Title: Najlepšie seriály roku 2019, ktoré sa oplatí vidieť
01 - Modified: 2021-07-02 05:33:47 - Feat.: - Title: Mapa streamovacích služieb sa mení 02 - Modified: 2021-05-18 12:35:52 - Feat.: - Title: Amazon chce za deväť miliárd dolárov prevziať hollywoodske štúdio MGM 03 - Modified: 2021-03-31 14:54:29 - Feat.: - Title: 10 seriálových tipov podľa redakcie Stratégií 04 - Modified: 2021-02-23 18:55:11 - Feat.: - Title: Wonder Woman 1984 bude mať premiéru na HBO Go. Kvôli pandémii skôr ako v kinách 05 - Modified: 2021-01-13 06:31:54 - Feat.: - Title: Kultový seriál Sex v meste bude mať pokračovanie
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
31. máj 2023 21:56