StoryEditor

6 tipov na augustové novinky na HBO, ktoré stoja za pozretie

22.07.2020, 11:50
Autor:
redred
Prinášame tipy na seriálové a filmové novinky, ktoré uvedie HBO GO, HBO a Cinemax v druhej polovici prázdnin.

Augustové premiéry na HBO GO, HBO a Cinemax prinesú viaceré premiéry. Vybrali sme z nich štyri filmové a dve seriálové novinky, ktoré stoja za pozretie. 

Fanúškovia Hviezdnych vojen tiež nájdu od 31. júla v programovej ponuke všetkých 12 filmov najväčšej filmovej ságy v dejinách kinematografie.

Súkromná vojna

HBO GO

​Vo svete, kde sú novinári terčom útoku, je Mária Colvinová (Rosamund Pikeová) jednou z najuznávanejších vojnových reportériek našej doby. Vrhá sa do predných línií konfliktov po celom svete, aby dala hlas prehliadaným členom spoločnosti, zatiaľ čo neustále balansuje na tenkej hranici medzi statočnosťou a šialenstvom. Od tej doby, čo bola na Srí Lanke zasiahnutá granátom, nosí charakteristickú pásku cez oko. V spoločnosti londýnskej smotánky si počína rovnako nenútene ako pri konfrontácii s diktátormi. Colvinová obetuje svoje milostné vzťahy a jej osobný život sa postupom času rozpadá, lebo si všetky hrôzy, ktoré za svoju kariéru videla, začnú vyberať svoju daň. Napriek tomu nepoľavuje vo svojom poslaní ukázať skutočnú cenu vojny a spoločne s uznávaným vojnovým fotografom Paulom Conroyom (Jamie Dornan) sa vydáva na doteraz najnebezpečnejšiu misiu v obliehanom sýrskom meste Homs.

Nesmrteľný

HBO GO

​Kriminálna dráma Nesmrteľný vychádza z talianskeho kriminálneho seriálu Gomora. Potom, čo je Ciro zastrelený svojím jediným skutočným priateľom Gennym do hrude, ponára sa do temných vôd Neapolského zálivu. Čím hlbšie klesá, tým viac spomienok vypláva na povrch... Je rok 1980. Následkom ničivého zemetrasenia sa budovy rútia k zemi. Spoza sutiny sa napriek tomu ozýva plač práve narodeného dieťaťa. Nie je to nikto iný ako Ciro di Marzio. Od tohto dňa je považovaný za nesmrteľného. O mnoho rokov neskôr Ciro prežije aj tento osudný výstrel. To, čo o ňom hovoria, je zjavne pravda - nikto a nič nemôže zabiť nesmrteľného. Od chvíle, kedy sa stal sirotou, až po svoj súčasný exil, od svojich prvých drobných krádeží, až po otvorenú vojnu s gangmi - Ciro odvážne čelí všetkému, čo mu prichádza do cesty - vo svete, kde je nesmrteľnosť len ďalšou formou prekliatia.

Doma

Tri projekty, ktoré vznikli počas karantény vyhlásenej v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

HBO GO

​Poľská verzia je antológiou štrnástich krátkych filmov, ktoré vznikli podľa rovnakých parametrov. Dej sa musí odohrávať v čase pandémie, dĺžka príbehu nesmie prekročiť desať minút, režiséri musia rešpektovať prijaté opatrenia a natočiť filmy sami v priebehu štyroch týždňov, pričom formát a žáner je na nich. Séria snímok vznikla v úplnej umeleckej slobode, jedná sa o kreatívne zachytenie situácie, kedy sú obmedzené slobody jednotlivca. 

Sedem fínskych režisérov natočilo sériu krátkych filmov o nútenej izolácii a stretnutí človeka so sebou samým. Pocity osamelosti sa derú na povrch úplne nezmyselnými spôsobmi, členovia rodiny sú v priebehu krízy svedkami neočakávaných reakcií…

Španielski tvorcovia uchopili tému koronavírusu prostredníctvom rozmanitých žánrov, od romantickej komédie cez drámu až po fantasy. Jednotlivé príbehy sledujú svet z pohľadu piatich rôznych filmárov v neobvyklom kontexte karantény uprostred globálnej pandémie. Čo keď vás opustí priateľ práve v deň, keď je vyhlásené obmedzenie voľného pohybu? Môže byť domáca izolácia oslobodzujúca? Čo keď si počas karantény uvedomíte, že váš partner nie je tým, za koho ste ho pokladali? Je možné cestovať bez toho, aby ste opustili štyri steny svojho bytu? A ako by za týchto okolností vyzeralo spolužitie siedmich priateľov? Odpovede nielen na tieto otázky nájdete v jednotlivých častiach seriálu.

Lovecraftova krajina

HBO GO

​Nový dramatický seriál z produkcie HBO je inšpirovaný rovnomenným románom spisovateľa Matta Ruffa z roku 2016. Sleduje mladého Atticusa Freemana (Jonathan Majors), ktorý sa v päťdesiatych rokoch minulého storočia vydáva spolu s kamarátkou Letitiou (Jurnee Smollett-Bellová) a strýkom Georgom (Courtney B. Vance) pátrať po zmiznutom otcovi (Michael Kenneth Williams) naprieč Spojenými štátmi, kde platia zákony Jima Crowa. Tak sa začína boj o prežitie, v rámci ktorého sú nútení čeliť všedným hrôzam bielej Ameriky, ale aj škodoradostným duchom, ako vystrihnutým zo stránok tajuplných príbehov H.P. Lovecrafta. 

Kolónia Dignidad 

HBO GO

​Desivý thriller inšpirovaný skutočnými udalosťami sa odohráva v nemeckej sektárskej kolónii v Čile. Tajomný nemecký kult "Kolónia Dignidad", ktorý založil bývalý nacistický vojak Paul Schaefer v pokojnom čilskom mestečku, za sebou zanechal niekoľko desiatok rokov dlhú históriu mučenia, zneužívania detí a vrážd. Tieto zverstvá sa odohrávali za múrmi rozľahlého areálu tajnej usadlosti počas diktátorského režimu generála Pinocheta, ktorý držal nad kolóniou ochrannú ruku. Teraz, keď sa k moci dostala nová vláda, je Čile konečne pripravené skoncovať s násilným odkazom sekty. Mladý štátny prokurátor Leo Ramírez má za úlohu postaviť jej nepolapiteľného vodcu Paula Schaefera pred súd. Leo má však s kolóniou vlastnú tajnú skúsenosť. Pred dvadsiatimi rokmi tu za záhadných okolností zomrel jeho mladší brat Pedro. Sám Schaefer následne zaplatil Leovi vzdelanie v Nemecku výmenou za jeho mlčanlivosť. Dostupná je celá séria seriálu.

Deti šoubiznisu

HBO GO

Niekdajší detský herec Alex Winter (začínal na Broadwayi, poznáme ho napríklad z kultového filmu Bill & Ted s Keanu Reevesom) natočil dokumentárny film o raketových úspechoch a pádoch v rámci osudov detí pôsobiacich v šoubiznise. Prináša rozhovory a ponorenia sa do životov a kariér niekdajších školákov, ktorí odmalička žiarili na striebornom plátne alebo na televíznych obrazovkách v šere obývačiek. Dokument mapuje aj dejiny kinematografie na prípadoch najznámejších detských hercov od zlatého veku Hollywoodu po dnešné dni.

01 - Modified: 2020-07-15 12:01:25 - Feat.: 0 - Title: HBO GO zaraďuje do ponuky kompletnú ságu Star Wars 02 - Modified: 2020-05-19 12:52:00 - Feat.: 0 - Title: Netflix pridal do ponuky všetky filmy Harryho Pottera 03 - Modified: 2020-09-28 16:20:55 - Feat.: 0 - Title: HBO Europe zverejňuje prvý trailer k švédskej dráme Medveďovce 04 - Modified: 2020-06-23 15:46:09 - Feat.: 0 - Title: 6 tipov na júlové premiéry na HBO a HBO GO 05 - Modified: 2020-06-03 08:04:05 - Feat.: 0 - Title: 10 najlepších seriálov tohto roka, ktoré sa oplatí sledovať 06 - Modified: 2020-05-15 16:08:08 - Feat.: 0 - Title: Slováci na Netflixe. Zmeny v rebríčku najsledovanejších titulov 07 - Modified: 2020-01-25 19:39:45 - Feat.: 0 - Title: Najlepšie seriály roku 2019, ktoré sa oplatí vidieť
01 - Modified: 2021-11-12 16:29:21 - Feat.: - Title: Nová kapitola Sexu v meste sa otvára 9. decembra. Pozrite si prvý trailer 02 - Modified: 2021-05-27 07:10:24 - Feat.: - Title: Premiéra Priateľov je tu. HBO GO láka divákov trailerom so slovenskými titulkami 03 - Modified: 2021-03-03 08:17:47 - Feat.: - Title: Seriálový fenomén Priatelia mieri na HBO GO 04 - Modified: 2021-02-26 11:36:33 - Feat.: - Title: Tip na víkend: Kultová kniha My deti zo stanice ZOO v seriálovej verzii 05 - Modified: 2021-02-16 05:45:27 - Feat.: - Title: JOJ Group a HBO GO vzájomne spolupracujú na dabingoch
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. jún 2023 19:02