CNN Prima News
StoryEditor

CNN Prima News mení vedenie, po štyroch mesiacoch od začiatku vysielania

01.09.2020, 10:05
Autor:
hrnhrnČTKČTK
Spravodajskú televíziu povedie doterajší moderátor správ Štrunc.

Novým šéfredaktorom spravodajstva CNN Prima News bude od septembra doterajší moderátor Hlavných správ Pavel Štrunc. Jeho zástupcom sa stane Tomáš Večeřa, ktorý doteraz riadil online sekciu stanice.

Českú spravodajskú stanicu od spustenia vysielania viedla trojčlenná redakčná rada, ktorú okrem Večeřu tvorili riaditeľka CNN Prima News Production Eliška Čeřovská a riaditeľka News Gathering Petra Benešová. Obidve z vedenia odchádzajú.

Skupina Prima, pod ktorú spravodajská televízia patrí, oznámila zmeny vo vedení v tlačovej správe.

"Pavel Štrunc je uznávaný novinár s bohatými skúsenosťami v televíznom aj online spravodajstve. Online sekcia pod vedením Tomáša Večeřu dosiahnutými výsledkami výrazne prevyšuje naše pôvodné ciele," uviedol generálny riaditeľ skupiny Prima Marek Singer.

CNN Prima NEWS odštartovala svoje vysielanie v nedeľu 3. mája o 18.55 s niekoľkotýždňovým oneskorením voči pôvodným plánom, ktoré spôsobila koronavírusová epidémia. Prvým programom boli Hlavní zprávy, ktoré sledovalo v priemere 83-tisíc divákov starších ako 15 rokov pri podiele na trhu 2,34 percenta. 

Do konca roka chcela televízia dosiahnuť sledovanosť 1,5 percenta , priemerný podiel kanála na celkovej sledovanosti však bol za prvé tri mesiace vysielania len 0,35 percenta.

Konkurenciou CNN Prima NEWS je spravodajská verejnoprávna stanica ČT24, ktorá je od roku 2013 pravidelne najsledovanejšou rýdzo spravodajskou verejnoprávnou stanicou v Európe. Tohtoročný marec si pripísala rekordnú sledovanosť od začiatku vysielania v roku 2005. Dosiahla trhový podiel na úrovni 9,5 percenta, pričom priemerne sa jej podiel hýbe medzi 4 - 5 percentami.

Zjednodušenie riadenia redakcie

Web CNNPrima.cz dosiahol za júl 1,3 milióna používateľov, facebookový profil CNN Prima NEWS za necelé tri mesiace organicky nazbieral takmer 50-tisíc sledujúcich, uviedla v tlačovej správe hovorkyňa televízie Gabriela Semová.

"Mojím cieľom je intenzívnejšie prepojenie televíznej a online časti spravodajskej platformy, väčšia centralizácia a zjednodušenie spôsobu riadenia redakcie," hovorí nový šéfredaktor Štrunc.

CNN Prima NEWS funguje na základe zmluvy s divíziou CNN International Commercial (CNNIC), ktorá poskytuje licenciu k používániu značky CNN a k prístupu k obsahu a tvorbe programu v rámci celého portfólia CNN. Ročné náklady na prevádzku stanice vyjdú na stovky miliónov českých korún (v prepočte desiatky miliónov eur), vysiela z najväčšieho a najmodernejšieho štúdia v strednej Európe. Stanica je dostupná aj slovenským divákom takmer u všetkých operátorov.

01 - Modified: 2020-10-28 07:40:07 - Feat.: - Title: Mimoriadny česko-slovenský večer s prezidentmi Zemanom a Čaputovou 02 - Modified: 2020-05-16 17:27:04 - Feat.: - Title: Plošné nosenie rúšok nemá zmysel, tvrdí člen krízového štábu v Česku 03 - Modified: 2020-05-04 13:55:53 - Feat.: - Title: CNN Prima NEWS má za sebou úspešný štart. Sledovanosť prekonala naplánované ciele 04 - Modified: 2020-05-03 09:21:36 - Feat.: - Title: CNN Prima NEWS štartuje už dnes podvečer reláciou Hlavní zprávy 05 - Modified: 2020-04-04 10:58:19 - Feat.: - Title: Kde ste boli, keď..., pýta sa CNN Prima News v novej kampani
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
31. máj 2023 22:02