StoryEditor

Wonder Woman 1984 prilieta do kín, vidieť ju môžete len do piatku

16.12.2020, 16:30
Autor:
redred
Pokračovanie očakávanej komiksovky prichádza na plátna kín po troch rokoch.

Pochádza z bájneho kmeňa Amazoniek a náš svet ochraňuje už desaťročia. V jej prvom filme sme videli, ako pomohla ukončiť svetovú vojnu, tentoraz v kinách bojuje proti dvom mocným nepriateľom, ale aj proti slabosti, akú doteraz nezažila.

 Wonder Woman 1984 sa do otvorených kín vracia vo štvrtok 17. decembra. Fanúšikov a fanúšičky superhrdinky tak do sobotného lockdownu čaká príležitosť vychutnať si jej najnovšie dobrodružstvo.

Píše sa rok 1984, svet je pestrofarebný, žije v relatívnom mieri a Diana Prince (Gal Gadot) pracuje ako antropologička, pričom si občas v identite superhrdinky Wonder Woman odskočí zabrániť lúpeži, zraneniu či čomukoľvek ešte horšiemu.

Continental film / Wonder Woman 1984

​​Keď sa v inštitúte, pre ktorý pracuje, objaví legendárny kryštál s magickou mocou plniť priania, nepodarí sa jej zabrániť tomu, aby skončil v nesprávnych rukách. Diana sa aj preto bude musieť postaviť hneď dvom protivníkom – ambicióznemu podnikateľovi Maxovi Lordovi (Pedro Pascal) a mocnej Gepardici – The Cheetah (Kristen Wiig), ktorá v komiksových predlohách patrí medzi jej najväčších nepriateľov.

„Diana nabrala skúsenosti, je oveľa dospelejšia a rozumnejšia než v prvom filme, navyše chápe zložitosť ľudstva. Zároveň je veľmi osamelá, lebo za posledné roky prišla o všetkých členov svojho tímu. Je zdržanlivá a chráni si súkromie,“ hovorí o svojej postave herečka Gal Gadot a dodáva, že zasadenie filmu do osemdesiatych rokov bolo výborným nápadom. „Je to veľmi pestrá dekáda a ponúka veľa úžasných vecí, s ktorými sa dá vo filme pracovať. Čo sa týka vizuálnej stránky, hudby a použitia skladieb, osemdesiate roky boli skutočne nezabudnuteľná éra, ktorú milujem,“ dodala herečka.

Continental film / Wonder Woman 1984

​​Okrem Gal Gadot v hlavnej úlohe sa vo filme objaví množstvo ďalších známych tvárí. Úlohu Dianinej mentorky Antiopy si zopakuje si zopakuje Robin Wright, známa zo seriálu House of Cards. Ako hrdinkina životná láska, pilot Steve, sa vráti Chris Pine, ktorého publikum pozná z prvej snímky o Wonder Woman alebo z nedávno obnovenej filmovej série Star Trek.

"Bolo zábavné sledovať, ako sa Steveho zmenilo jeho správanie oproti prvému filmu. Tam som hral vojnového veterána otráveného životom, s mierne cynickým pohľadom na ľudstvo. Muža, ktorý toho už veľa videl. Tentokrát je Steve zaskočený, zvedavý a plný vzrušenia, podobne ako Diana v prvom filme. Podľa mňa to bola skvelá výmena úloh a túto zmenu sme si náležite vychutnali," hovorí Chris Pine o svojej postave.

"v prvom filme to bolo skôr o tom, že protiklady sa priťahujú a diváci boli plní očakávania, kedy sa tieto dve postavy pobozkajú a dajú dokopy. Vyjde to? Nevyjde to? A nakoniec sú spolu. Teraz už viete, že sa milujú, takže dynamika ich vzťahu je iná. Povedal by som, že je to príbeh lásky," prezradil herec.

Continental film / Wonder Woman 1984

​Komiksová adaptácia už má za sebou predpremiéru premietanú na najvyššiu budovu sveta, dubajský mrakodrap Burj Khalifa s výškou 829,8 metra.

Pedro Pascal, filmový podnikateľ Max Lord, si publikum získal najmä v seriáli Hra o tróny. "Max je podľa mňa typickým predstaviteľom určitej skupiny ľudí z 80-tych rokov, ktorí boli posadnutí myšlienkou vyhrávať, byť úspešní za každú cenu, a mieru svojho bohatstva predvádzali navonok. Mali veľké domy, šperky, nosili pri sebe veľa peňazí... Boli to nespútané 80-te roky, ľudia sa hnali len za tým, mali pomýlené hodnoty. Myslím, že to paralyzovalo kultúru a dodnes je tým poznačená naša spoločnosť. Je to úplný protiklad toho, čo znamená byť zraniteľná ľudská bytosť," uviedol o svojej postave Pedro.

Continental film / Wonder Woman 1984

Kristen Wiig je známa skôr ako komediálna herečka a dlhoročná členka ansámblu skečovej šou Saturday Night Live. Vo filme stvárňuje Barbaru Minervu, z ktorej sa po veľkej premene stane Gepardica a Cheetah. "Mala som pocit, že hrám tri postavy, keďže proces jej premeny je ozaj zložitý. Nikdy predtým som nehrala takúto rolu. Učila som sa bojovú choreografiu, kaskadérske kúsky, dokonca aj pohyby špecifické pre Cheetah. V živote som nič podobné nerobila. Aj keď sa nenakrúcalo, alebo sa skončilo skôr, stále som musela trénovať. Takže po fyzickej stránke to bola výzva, ale stála za to," hovorí herečka.

Continental film / Wonder Woman 1984

​Pre režisérku a scenáristku Patty Jenkins je to druhý film o Wonder Woman. "Vo všeobecnosti sú postavy z univerza DC rodení hrdinovia, a ich príbeh sa odvíja od toho. Ich sila prichádza prirodzene a práve to, ako s ňou naložia, je ich životný boj. Stále sa zamýšľam nad tým, ako byť dobrý, a čo znamená byť hrdina. Wonder Woman mi dáva príležitosť nájsť odpoveď. Milujem filmy o superhrdinoch, a ako režisérka cítim, že je nesmierne dôležité, aby ste robili, čo vás baví a najlepšie ako viete. Pri tomto type postáv máte veľkú zodpovednosť, no pre mňa to bolo jednoduché, keďže som obrovská fanúšička Wonder Woman a dala som si záležať, aby zostala sama sebou," hovorí režisérka o tom, čo ju láka na tejto postave.

Continental film / Wonder Woman 1984

​Film Wonder Woman 1984 do slovenských kín prináša distribučná spoločnosť Continental film, dostupný bude aj vo formáte IMAX 3D.

01 - Modified: 2020-12-04 06:56:45 - Feat.: 0 - Title: Kiná CINEMAX sa otvoria 10. decembra. Ponúknu viacero filmových noviniek 02 - Modified: 2020-12-06 16:10:00 - Feat.: 0 - Title: Dlho očakávaní Služobníci prichádzajú do slovenských kín už od 10. decembra 03 - Modified: 2020-11-18 08:32:47 - Feat.: 0 - Title: Film Správa kandiduje na Oscara 04 - Modified: 2020-10-09 11:44:53 - Feat.: 0 - Title: Októbrové filmové premiéry: Do kín prichádza dokumentárny film Karel
01 - Modified: 2022-05-05 09:08:15 - Feat.: - Title: Milan Ondrík a Marián Mitaš nakrúcajú detektívku inšpirovanú baťovským svetom 02 - Modified: 2022-05-04 08:40:29 - Feat.: - Title: Filmový máj: Týchto sedem noviniek v kine nemôžete premeškať 03 - Modified: 2022-03-25 08:45:11 - Feat.: - Title: Do kín prichádza Tieňohra. Nový film režiséra Bebjaka je inšpirovaný skutočnými udalosťami 04 - Modified: 2022-02-02 11:15:26 - Feat.: - Title: Do kín prichádza V lete ti poviem, ako sa mám. Podľa tvorcov je ich najvýpravnejším filmom 05 - Modified: 2022-01-18 09:08:16 - Feat.: - Title: Najnovší Matrix, West Side Story aj slovenské komédie – do kín mieria očakávané filmy
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
05. jún 2023 01:12