StoryEditor

RTVS mení zameranie Trojky. Dočasne z nej bude spravodajská stanica :24

27.02.2022, 18:25
Autor:
hrnhrn
Zmena bude len dočasná, RTVS tak reaguje na vojnu na Ukrajine.

RTVS mení od pondelka rána zameranie svojho tretieho programového okruhu. Namiesto stanice s programom pre seniorov bude z Trojky spravodajská stanica. Od pondelka 28. februára od 6.00 h na nej bude prinášať spravodajsko-publicistické informácie v nepretržitom 24-hodinovom vysielaní. Verejnoprávny vysielateľ tak reaguje na vojnu na Ukrajine.

Telerozhlas aktuálne vysiela na štyroch programových okruhoch. Tretí okruh s názvom Trojka sputila pred Vianocami v roku 2019 a vysiela na ňom programy z archívov Slovenskej televízie. Štvrtý okruh Šport pribudol do ponuky koncom minulého roka po viacerých odkladoch. Spustenie spravodajskej stanice plánoval generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník už dávnejšie, jeho štart avizoval v roku 2023. V súčasnosti má ísť len o mimoriadnu a dočasnú zmenu v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

„Chceme tak vytvoriť pevný a spoľahlivý informačný zdroj pre verejnosť, ktorý bude dostupný pre všetkých 24 hodín denne a 7 dní v týždni,“ vyjadril sa generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Trojka sa premenuje na stanicu :24 a bude naživo prinášať vyhlásenia predstaviteľov štátu k aktuálnej politickej a bezpečnostnej situácii. Taktiež bude naživo v polhodinových blokoch informovať o tom, čo sa v súčasnosti deje najmä na Ukrajine, ale aj na Slovensku. Do vysielania :24 budú zaradené aj publicistické formáty Reportéri, Občan za dverami, Kultúra.sk, Svet v obrazoch či Slovensko v obrazoch. Súčasťou spravodajských blokov budú tiež Správy a komentáre, Počasie, športové spravodajstvo Góly-body-sekundy, či známa Zelená vlna. Súčasťou televízneho spravodajského vysielania budú aj spravodajské relácie, ktoré sa tvoria a vysielajú v Slovenskom rozhlase. Na televízne obrazovky sa dostanú relácie Z prvej ruky, K veci, či Sobotné dialógy.

RTVS čelila ostrej kritike potom, ako vo štvrtok, 24. februára, na invázii ruských vojsk na Ukrajinu nezareagovala už v rannom vysielaní aspoň titulkami v infolište, ale o útoku začala informovať až o pol ôsmej ráno v rámci relácie Ranné správy RTVS. Dovtedy aj potom vysielala bežný program. Komerčné televízie aj TA3 pritom prinášali aktuálne informácie už od skorého rána. 

Aj v dôsledku týchto problémov ukončil svoje pôsobenie vo funkcii riaditeľa sekcie spravodajstva a publicistiky Vahram Chuguryan. Vedením sekcie bol dočasne poverený riaditeľ sekcie národnostného vysielania Attila Lovász.

„V sekcii spravodajstva a publicistiky tvrdo pracujeme na tom, aby sme divákom v rámci vysielania :24 ponúkli všetky dôležité informácie v reálnom čase a zároveň nám dáva priestor ísť do hĺbky pri dôležitých celospoločenských témach v rámci rôznych spravodajských a publicistických formátov,“ hovorí Lovász.

01 - Modified: 2023-09-05 14:09:07 - Feat.: - Title: Veľký prehľad politických diskusií. Kedy a kde uvidíte svojich obľúbených politikov? 02 - Modified: 2023-07-12 14:19:35 - Feat.: - Title: Televízie a sociálne siete: Vieme na ktorých bodujú, či riešili hackerov a či mažú komenty 03 - Modified: 2023-05-05 16:41:17 - Feat.: - Title: RTVS: Pri premiérovom prejave sme si splnili povinnosť, za obsah nezodpovedáme 04 - Modified: 2023-05-05 16:40:10 - Feat.: - Title: Sociológ Vašečka: Hegerova komunikácia bola fatálna, poškodil sebe aj strane 05 - Modified: 2023-03-17 11:43:22 - Feat.: - Title: Vieme prví: Marek Makara má skončiť v O 5 minút 12
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
30. september 2023 07:33