StoryEditor

RTVS mení zameranie Trojky. Dočasne z nej bude spravodajská stanica :24

27.02.2022, 18:25
Autor:
hrnhrn
Zmena bude len dočasná, RTVS tak reaguje na vojnu na Ukrajine.

RTVS mení od pondelka rána zameranie svojho tretieho programového okruhu. Namiesto stanice s programom pre seniorov bude z Trojky spravodajská stanica. Od pondelka 28. februára od 6.00 h na nej bude prinášať spravodajsko-publicistické informácie v nepretržitom 24-hodinovom vysielaní. Verejnoprávny vysielateľ tak reaguje na vojnu na Ukrajine.

Telerozhlas aktuálne vysiela na štyroch programových okruhoch. Tretí okruh s názvom Trojka sputila pred Vianocami v roku 2019 a vysiela na ňom programy z archívov Slovenskej televízie. Štvrtý okruh Šport pribudol do ponuky koncom minulého roka po viacerých odkladoch. Spustenie spravodajskej stanice plánoval generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník už dávnejšie, jeho štart avizoval v roku 2023. V súčasnosti má ísť len o mimoriadnu a dočasnú zmenu v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

„Chceme tak vytvoriť pevný a spoľahlivý informačný zdroj pre verejnosť, ktorý bude dostupný pre všetkých 24 hodín denne a 7 dní v týždni,“ vyjadril sa generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Trojka sa premenuje na stanicu :24 a bude naživo prinášať vyhlásenia predstaviteľov štátu k aktuálnej politickej a bezpečnostnej situácii. Taktiež bude naživo v polhodinových blokoch informovať o tom, čo sa v súčasnosti deje najmä na Ukrajine, ale aj na Slovensku. Do vysielania :24 budú zaradené aj publicistické formáty Reportéri, Občan za dverami, Kultúra.sk, Svet v obrazoch či Slovensko v obrazoch. Súčasťou spravodajských blokov budú tiež Správy a komentáre, Počasie, športové spravodajstvo Góly-body-sekundy, či známa Zelená vlna. Súčasťou televízneho spravodajského vysielania budú aj spravodajské relácie, ktoré sa tvoria a vysielajú v Slovenskom rozhlase. Na televízne obrazovky sa dostanú relácie Z prvej ruky, K veci, či Sobotné dialógy.

RTVS čelila ostrej kritike potom, ako vo štvrtok, 24. februára, na invázii ruských vojsk na Ukrajinu nezareagovala už v rannom vysielaní aspoň titulkami v infolište, ale o útoku začala informovať až o pol ôsmej ráno v rámci relácie Ranné správy RTVS. Dovtedy aj potom vysielala bežný program. Komerčné televízie aj TA3 pritom prinášali aktuálne informácie už od skorého rána. 

Aj v dôsledku týchto problémov ukončil svoje pôsobenie vo funkcii riaditeľa sekcie spravodajstva a publicistiky Vahram Chuguryan. Vedením sekcie bol dočasne poverený riaditeľ sekcie národnostného vysielania Attila Lovász.

„V sekcii spravodajstva a publicistiky tvrdo pracujeme na tom, aby sme divákom v rámci vysielania :24 ponúkli všetky dôležité informácie v reálnom čase a zároveň nám dáva priestor ísť do hĺbky pri dôležitých celospoločenských témach v rámci rôznych spravodajských a publicistických formátov,“ hovorí Lovász.

01 - Modified: 2022-12-31 16:23:34 - Feat.: - Title: RTVS reaguje na ukončenie spolupráce s Marekom Vagovičom: Relácia nedosahovala očakávaný výkon 02 - Modified: 2022-12-31 16:27:41 - Feat.: - Title: Marek Vagovič v RTVS končí. Jeho talkshow vydržala na obrazovkách iba necelé dva mesiace 03 - Modified: 2022-11-30 11:02:46 - Feat.: - Title: Verejnoprávna Trojka dnes definitívne končí 04 - Modified: 2022-11-18 15:34:25 - Feat.: - Title: Riaditeľ RTVS odvolal vedenie spravodajstva. Dôvodom je Ficov prejav zo snemu 05 - Modified: 2022-10-01 17:48:18 - Feat.: - Title: Veľký súboj o nedeľný večer. Tri televízie nasadili do prime timu svoje najdrahšie programy
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. február 2023 23:54