Netflix
StoryEditor

Netflix otvorí pobočku v Poľsku. Bude pod ňu patriť Česko aj Slovensko

31.03.2022, 10:50
Autor:
hrnhrn
Kancelária vo Varšave bude fungovať ako centrum pre tento región.

Americká streamovacia služba Netflix posilňuje svoju pozíciu v strednej a východnej Európe. Otvárna lokálnu pobočku vo Varšave, pod ktorú budú patriť okrem Poľska aj Rumunsko, Maďarsko, Chorvátsko, Ukrajina a Česká republika, ktorá zastrešuje aj Slovensko. 

Netflix prišiel do strednej a východnej Európy pred siedmimi rokmi, v roku 2016. „Počas tohto obdobia sme len v Poľsku investovali viac ako 490 miliónov PLN (105 miliónov EUR) do originálnych filmov a seriálov a vytvorili sme viac ako 2600 pracovných miest v našej produkcii,“ uviedol Larry Tanz, viceprezident Netflixu pre trh EMEA (Európa, Blízky východ a Afrika).

Ako oznámil, koncom tohto roka sa otvorí nová pobočka Netflix CEE vo Varšave, ktorá bude fungovať ako centrum pre tento región. „Kancelária vo Varšave je pre nás prirodzeným ďalším krokom a pomôže vybudovať dlhodobú spoluprácu v regióne, ako aj prehĺbiť existujúce väzby, čím vytvorí nové príležitosti pre tvorcov a producentov obsahu,“ dodal Tanz.

Pripomenul, že poľskí tvorcovia spolupracovali s Netflixom na seriáloch ako The Woods (český názov Temné lesy), Sexify a Rojst ‘97 (Bažina - Rojst ’97), a tiež na filmoch David and the Elves (David a elfové), Nobody Sleeps in the Woods Tonight (Dnes v noci v lese nikdo nespí), How I Fell in Love with a Gangster (Jak jsem se zamilovala do gangstera) a kritikou oceňovaná snímka Operation Hyacinth (Hyacint), ktorá sa pravidelne objavovala v rebríčku top 10.

„Paralelne sme investovali do licencovania mnohých veľmi populárnych lokálnych titulov v Česku, Rumunsku, Maďarsku a ďalších krajinách. Stredná a východná Európa sa tiež stala strategickým výrobným centrom pre naše medzinárodné seriály, v regióne sme nedávno úspešne natočili významné tituly ako Extraction 2 alebo Shadow & Bone S01 (Světlo a stíny - Série 1),“ doplnil Tanz.

23. jún 2022 22:06