StoryEditor

Blížia sa majstrovstvá sveta v hokeji. RTVS bude mať v Helsinkách vlastné štúdio

03.05.2022, 15:40
Autor:
redred
Telerozhlas priniesie viaceré novinky. Vysielanie chce urobiť veľkolepo, inak ako doteraz.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji patria každoročne k najväčším športovým sviatkom roka a sú dominantou športového vysielania. Hokejový ošiaľ vypukne už 13. mája a jedinečnú atmosféru na fínskych štadiónoch po troch rokoch dotvorí aj plnohodnotná divácka kulisa.

RTVS prinesie divákom a poslucháčom nielen atmosféru priamo zo štadiónov, ale pripravila aj sprievodný program, vrátane osláv 20. výročia zisku historického majstrovského titulu slovenskej hokejovej reprezentácie na MS vo Švédsku.

Návrat divákov na štadióny

„Po vyše dvoch rokoch obmedzení v súvislosti s pandémiou sme k prípravám vysielania majstrovstiev sveta pristúpili s nesmiernou radosťou. Šampionát sa uskutoční v krajine bez akýchkoľvek pandemických opatrení a navyše sa v nich spája hneď niekoľko momentov. V prvom rade je to návrat divákov na štadióny a s tým spojená jedinečná atmosféra šampionátu do predpandemickej doby. Ďalším momentom je 20. výročie zisku zlata zo šampionátu v roku 2002 a tiež hokejový úspech z olympiády v Pekingu. Spojenie týchto vecí viedlo k tomu, že vysielanie chceme urobiť veľkolepo, inak ako doteraz, priniesť pre divákov aj viaceré novinky,“ vyjadril sa generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Nové hokejové štúdio prepojené s Citronádou

„Veľkú časť vysielania vraciame na štadióny. Priamo vo Fínsku sme pripravili naše vlastné exkluzívne prostredia a zmenou prešlo aj v bratislavské štúdio. Nové hokejové štúdio bude priamo prepojené so scénou Citronády a úplne prvý raz budeme pri vybraných zápasoch vysielať aj s divákmi. Televízne vysielanie je práve o tom, priniesť autentickú atmosféru priamo zo štadiónu, čo i len trochu je to možné. My sa prostredníctvom nášho vysielania pokúšame preniesť divákom domov jedinečný hokejový zážitok v najlepšej možnej miere,“ hovorí riaditeľ sekcie športu RTVS Matej Hajko. 

Zo štúdia v Mlynskej doline sa divákom prihovorí moderátorka Oľga Konečná a z pozície analytika Boris Valábik.

RTVS / Boris Valábik a Oľga Konečná

Hokejové štúdio v Helsinkách

Všetky zápasy bude v televíznom vysielaní sprevádzať hokejové štúdio Majstrovstiev sveta. Priamo v Helsinkách na štadióne má RTVS pripravené vlastné hokejové štúdio. Divákom sa z dejiska šampionátu budú prihovárať Vladimír Országh a Ondrej Rusnák, z Tampery Rastislav Konečný. Komentátorského postu sa zhostia Matej Hajko, Pavol Gašpar a Marek Marušiak v Helsinkách, v Tampere to bude Tomáš Košec. Priamo z Fínska sa prihlásia aj reportéri Barbora Žiačiková, Patrik Mitas a Tomáš Zagiba.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji vo Fínsku sú jedným z tohtoročných vrcholov aj pre rozhlasovú športovú redakciu. Rádio Slovensko prinesie priamo z dejiska šampionátu naživo všetky stretnutia slovenskej reprezentácie v skupine a v prípade postupu aj v play off a samozrejme finálový súboj. Za Rádio Slovensko bude dianie v Helsinkách a Tampere monitorovať dvojica redaktorov: Matúš Čunderlík a Adam Bohuš.

RTVS / zľava Matej Hajko, Pavol Gašpar, Barbora Žiačiková, Vladimír Országh, Oľga Konečná a Boris Valábik

​Sprievodné relácie: Citronáda aj Fínsky denník

Okrem priamych prenosov a štúdií budú súčasťou vysielania aj sprievodné relácie. Každý deň počas trvania majstrovstiev sveta sa diváci môžu tešiť na zábavnú talkšou Richarda Lintnera Citronáda, ktorá sa bude venovať aj 20. výročiu historického hokejového zlata z Göteborgu. Okrem hostí priamo v štúdiu ponúkne divákom štáb Citronády aj spomienkový seriál o udalostiach, ktoré doteraz neboli publikované a priblížia momenty našej reprezentácie aj mimo ľadu.

Hneď po Citronáde dostane priestor spravodajský sumár dňa MS v kocke. Divákom ponúkne 30 minútový zostrih všetkých zápasov s originálnym komentárom a dozvedia sa všetky podstatné informácie z daného hracieho dňa.

Novinkou bude Fínsky denník, v ktorom postupne každý člen štábu RTVS v Helsinkách ponúkne svoj pohľad na šampionát, mesto samotné, či fenomény Fínska ľahkým, fejtónovým perom a standupovou formou. Vysielať sa bude v prestávkach prime time zápasov.

34 priamych prenosov

RTVS prinesie v tomto roku šampionát na :Športe a vo vysielaní Rádia Slovensko. Odvysiela všetkých 64 zápasov pričom v televíznom vysielaní ponúkne 34 priamych prenosov. Zvyšných 30 zápasov v základných skupinách, ako aj štvrťfinálové duely, ktoré sa hrajú súbežne, ponúkne divákom zo záznamu okamžite po skončení priameho prenosu.

Všetky zápasy bude možné sledovať naživo online na webe rtvs.sk, kde telerozhlas pripravil špeciálnu hokejovú podstránku. Návštevníci na nej nájdu najnovšie aktuality zo šampionátu, štatistiky, tabuľky či program zápasov. Na webe bude možné tiež sledovať všetky zápasy, či už v priamom prenose alebo zo záznamu, a tiež zostrihy zo zápasov.

01 - Modified: 2022-06-17 07:26:50 - Feat.: - Title: Infografika: MS v hokeji 2022
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. jún 2023 08:55