Hráči majú v rámci rozšírenej reality možnosť pomocou inteligentného telefónu loviť digitálne zvieratká, ktoré sú naviazaná na konkrétne miesto v bežnej realite. Nie všetci ale zdieľajú z hry aj nadšenie - ako uvádza web WashingtonPost.com, napríklad vedenie Múzea holokaustu vo Washingtone by vážne ocenilo, ak by sa mu podarilo udržať všetkých Pokémonov mimo svojho územia.
Múzeum, rovnako ako ďalšie významné miesta po USA, sa stalo PokéStopom (miestom, kde hráči môžu získať zadarmo herné itemy). A aby toho nebolo málo - v múzeu sú na rôznych miestach dokonca tri PokéStopy.
V pondelok popoludní bolo v múzeu videných niekoľko ľudí, ktorí boli rušení od sledovania hrozivých exponátov práve lovom na digitálne zvieratká. Istý hráč dokonca použil "maják" (modul, ktorý priláka Pokémonov k určitému PokéStopu). Niet tak divu, že sa to tam Pokémonmi len tak hemží.
„Hrať túto v hru v múzeu, ktoré je pamätníkom obetí nacizmu, je nevhodné,“ povedal Washington Postu riaditeľ komunikácie múzea Andrew Hollinger. „Snažíme sa zistiť, či môžeme našu inštitúciu nejakým spôsobom vyňať z hry.“
Hoci vedenie múzea nemá z invázie Pokémonov žiadnu radosť, hráči to nevnímajú ako neúctu. „To nie je tak, že sme sem prišli hrať - no musíme ich jednoducho všetkých chytiť!“ Uvádza tridsaťsedemročná návštevníčky múzea a opakuje tak slogan mobilné hry Pokémon Go "catch 'em all".