StoryEditor

Moderátor dokonale uzemnil Danka so Sulíkom: Hádate sa od volieb v kuse všetci, riešite vlastné egá

12.12.2016, 11:30
Autor:
chocho
Strižinec vyčistil politikom žalúdky po jednej z ich viacerých hádok.

Hádka ustala, zmrzol úsmev aj príval námietok. Politikom zostali len tiché pohľady do stola. Moderátorovi relácie RTVS O 5 minút 12 Martinovi Strižincovi došla trpezlivosť s rozhádanými politikmi a svojim hosťom to dal jasne najavo.

Strižinec vyčistil žalúdky predsedovi SaS Richardovi Sulíkovi a predsedovi SNS Andrejovi Dankovi, ktorí sa v relácii viackrát pochytili. Práve jedna z ich hádok predchádzala moderátorovmu zásahu do diskusie.

Danko nikdy nebude vo vláde so Sulíkom

SaS jednoznačne odmieta spoločnú koalíciu so Smerom a ĽS NS, vyhlásil Sulík. Dankovu SNS si predstaviť vie. „Nevylučujem tieto koalície, i keď sa im budem vyhýbať.“ Dodal, že predsedovi SNS „jeho hrdo a odborne a slušne“ uveril, ale že po voľbách sa tak Danko nesprával.

Šéf národniarov na to reagoval ostrým a jednoznačným vyhlásením. „V živote s vami nesadnem do relácie a v živote s vami v žiadnej vláde nebudem,“ povedal Sulíkovi. Že do relácie so šéfom SaS nepôjde, odôvodnil Danko slovami: „My musíme robiť, my nemáme čas sa s vami, krikľúňmi... „

Spomínané ostré vyjadrenia Sulíka a Danka sú vo videu od času 17:45. Strižinec si vezme slovo v čase 20:11:

"Toto je hrádza proti fašizmu?"

V tom sa do roztržky zapojil Strižinec. „No, krikľúňmi, dobre, to ste mi nahrali,“ povedal moderátor. „Kto to ešte nekričí na tej našej politickej scéne?“ Spýtal sa a následne vymenoval množstvo známych roztržiek našich politikov.

„Prezident vás vyzval v správe o stave republiky: Urobte Hrádzu fašizmu. Čo robíte? Hádate sa od volieb v kuse všetci. Fašisti sú ticho a stále čakajú, koľko hlasov budú mať v ďalších voľbách. Toto je hrádza proti fašizmu, páni?“ vyčítal evidentne zaskočeným politikom Strižinec.

Moderátor svoj „výchovný“ prejav ukončil slovami, že „už naozaj nikto nehovorí s pokorou, ticho, čo tu treba zmeniť a riešite vlastné egá. Teraz nehovorím o vás dvoch, ale mám tu s tým každotýždenné pomerne intenzívne skúsenosti.“

01 - Modified: 2023-09-05 14:09:07 - Feat.: - Title: Veľký prehľad politických diskusií. Kedy a kde uvidíte svojich obľúbených politikov? 02 - Modified: 2023-07-12 14:19:35 - Feat.: - Title: Televízie a sociálne siete: Vieme na ktorých bodujú, či riešili hackerov a či mažú komenty 03 - Modified: 2023-05-05 16:41:17 - Feat.: - Title: RTVS: Pri premiérovom prejave sme si splnili povinnosť, za obsah nezodpovedáme 04 - Modified: 2023-05-05 16:40:10 - Feat.: - Title: Sociológ Vašečka: Hegerova komunikácia bola fatálna, poškodil sebe aj strane 05 - Modified: 2023-04-27 15:32:17 - Feat.: - Title: Sulík sa postaral o rozruch v Aktualitách. Redakcia mu sľúbila, že incident vystrihne z videa, zverejnila ho však inde
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
21. september 2023 07:09