Šéf parlamentu a SNS Andrej DankoTASR/M. Svítok
StoryEditor

"Captain Slovakia." Internet sa baví na Dankovi, zmenili mu profil na anglickej Wikipédii

23.01.2017, 16:49
Autor:
dlmdlm
Kauza povýšenia predsedu NR SR Andreja Danka na kapitána sa dostala aj na Wikipédiu.

Anglická mutácia profilu Andreja Danka na Wikipédii prešla zaujímavou zmenou. Predseda SNS a NR SR je na nej titulovaný ako "Captain Slovakia", až potom sa uvádza, že je právnik a politik. Zjavne tak reaguje na najnovšiu kauzu, kedy bol Andrej Danko, desiatnik v zálohe, povýšený ministrom obrany Petrom Gajdošom o osem miest do hodnosti kapitána. 

Medzi zaujímavosti na Wikipédii patria tiež jeho jazykové schopnosti. Na Dankovom oficiálnom profile sa uvádza, že hovorí plynule po rusky a nemecky, ale len poloplynule po slovensky.

​Tak isto sa zaoberá obľúbenými hláškami pána Danka, zaradil medzi ne výroky ako "Poslanec poslanca uráža spôsobom, akým uráža," "Spojenia možného z nemožného, pomaly ma zodpovedného za každého," alebo "Slovom môžete pomôcť, slovom môžete ublížiť, ale mali by sme tu, ľudia, ktorí boli zvolení do Národnej rady, dostať tie najlepšie slová do zákonov.“

danko wikipedia danko wikipedia wikipedia

Obrázok zväčšíte kliknutím sem.

Kauzu kpt. Danka tiež zaznamenala​ slovenská verzia Wikipédie: V septembri 2016 bol ministrom obrany Petrom Gajdošom (SNS) mimoriadne povýšený do hodnosti kapitán v zálohe. Jedným z dôvodov povýšenia bolo aj to, že sa Andrej Danko prihováral za navýšenie rozpočtu pre armádu.

Profil Andreja Danka na Wikipédii sa neustále mení, nakoľko do jeho obsahu zasahujú samotní užívatelia.

22. máj 2022 06:27